¨

Nebeské snímky se vracejí pod Brdy

O snímky leteckého fotografa Jiřího Jirouška je neutuchající zájem. Všichni toužíme vidět svět takový, jak jej vidí ptáci. Málokdo však má dost kuráže a odvahy, aby sedl na motorové křídlo a užil si pohledy na známou krajinu. Brzy čtyřiačtyřicetiletý paraglidista se naštěstí o své zážitky dělí na svých výstavách. Jeho druhá letošní proběhne v Pastoračním centru sv. Tomáše v Dobříši a jmenuje se Nebeské střední Čechy

Nebeské střední Čechy, zdroj: nebeske.cz

Nebeské střední Čechy, zdroj: nebeske.cz

Jiří Jiroušek tak navazuje na své předchozí podbrdské expozice. Předloni se z jeho snímků mohli těšit v Rožmitále pod Třemšínem i v příbramském Domě Natura, v roce 2016 jeho výstavu hostil kulturní dům v Dobříši nebo barokní areál Skalka nad Mníškem pod Brdy a o dva roky dříve příbramská Galerie Františka Drtikola. Jirouškovy snímky jste však mohli vidět i v mnoha dalších českých městech a dokonce i v Německu, Polsku, Nizozemsku nebo Francii.

Nebeské střední Čechy si můžete přijet do Dobříše prohlédnout od 23. února a výstava potrvá až do konce března. Otevřena bude tradičně promítáním a besedou s autorem. Jeho slova uslyšíte poslední únorovou sobotu od 17 hodin. Výstava bude přístupná ve všední dny kromě středy mezi 9.30 a 12.00 a mezi 14.00 a 15.30. Prohlídku v jiný čas si můžete domluvit na telefonu 602 308 864.

 

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *