Nebeské pohledy na krajinu i do lesa připravují v Rožmitále

Rožmitálské Podbrdské muzeum připravuje na říjen lahůdku pro milovníky snímků české krajiny. Svoje fotografie tu totiž bude vystavovat Jiří Jiroušek. Znalci již střihají ušima, těm neznalým pomůže, že půjde o snímky z ptačí perspektivy.

Výstava Nebeské Rožmitálsko, zdroj: Podbrdské muzeum

Výstava Nebeské Rožmitálsko, zdroj: Podbrdské muzeum

Příbramský fotograf již více než dvacet let létá na motorovém paraglidu. Adrenalin v kráse české krajiny, Brdy nevyjímaje, vedl ke vzniku rozsáhlého archivu leteckých fotografií, které autor od roku 2014 vystavuje a získal si díky nim řadu fanoušků. Nyní se tak může chystat výstava jeho snímků Rožmitálska.

Pokud jste již nějaké fotografie Jiřího Jirouška viděli, víte, že se jedná o opravdové lahůdky. V Podbrdském muzeu se z nich můžete těšit od 4. do 29. října. Ve středu 25. října od 17 hodin navíc proběhne beseda s autorem, která posluchačům obrazně dodá křídla, aby se spolu s Jiřím Jirouškem na několik chvil vznesli například i nad Brdy.

Václav Burle: Houby, zdroj: Podbrdské muzeum

Václav Burle: Houby, zdroj: Podbrdské muzeum

Ve stejné době se v Podbrdském muzeu koná také výstava fotografií s mykologickou tematikou autora Václava Burleho. Expozice nazvaná jednoduše Houby vás zavede do světa, jemuž nevládnou pouze hřiby a klouzci. Detaily bizarních tvarů z vlhkého lesa a trouchnivějícího dřeva jistě báječně doplní předchozí výstavu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *