¨

Ne všechny akce se ruší. Běhej lesy mění termínovku

Současná situace dělá vrásky na čele všem pořadatelům akcí. Spousta z nich svoje události ruší a sčítá škody. Někdo ale může přemýšlet do vzdálenější budoucnosti. S předpokladem, že do léta se stav věcí změní, aktualizují termínovou listinu pořadatelé seriálu závodů Běhej lesy, který má zavítat i do Brd. Všichni závodníci, kteří mají svou registraci na jeden či více přesunutých závodů, smutnit nemusí. Jsou automaticky převedeni na startovku závodu v novém termínu.

foto: Běhej lesy

foto: Běhej lesy

Závodu v největším středočeském pohoří se ale změna data nedotkne. Bývalým vojenským újezdem se až k Padrťským rybníkům má od prvních plánů běžet ve stejném termínu – 18. července 2020. Startovat se bude jako obvykle ze Skořic a trasy závodníky zavedou na všechna zajímavá místa v okolí. Okrouhlík, Skála Marie Terezie, bývalá ves Kolvín a ještě mnoho dalšího musí, jako každý rok, přilákat spousty pohybuchtivých lidí. Vinou nepředvídatelných událostí se navíc z těchto míst stanou úvodní zastávky celého seriálu. Ostatní lokality seriálu Běhej lesy budou totiž v plánu až v srpnu nebo ještě později. Končit se pak bude 24. října na Karlštejně. Kopce Českého krasu staří kartografové také řadili k Brdům, a tak se, jejich pohledem na svět, bude v Brdech začínat i končit.

Držme se ale úvodního sportovního klání. Organizátoři na třetí červencový víkend chystají hned dvojici tras. Klasických půlmaratonských jednadvacet kilometrů letos doplní dvanáctka “pro hobbíky”. Zatímco tu delší pravidelní účastníci lesních běžeckých závodů již znají, kratší je nová. Která zajímavá místa navštíví, však zatím pořadatelé tají. Romantikou vysokých kopců, výhledy k Šumavě a tajemnem zaniklých obcí si účastníci mohou být téměř jisti.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *