¨

Na začátku května dorazí pod Brdy automobiloví dědečci

Nejen malým a velkým klukům se rozzáří oči pohledem na nablýskané automobilové veterány. Máte-li doma také obdivovatele automobilových dědečků, předejte jim skvělou zprávu. Na začátku května budou mít hned tři možnosti pokochat se jejich krásou.

Konvoj historických vozidel, zdroj: Město Spálené Poříčí

Konvoj historických vozidel, zdroj: Město Spálené Poříčí

Rožmitálem pod Třemšínem projedou historická vozidla hned nad prvního máje. V 11 hodin tu začíná Retro 1. máj ve Starém Rožmitále a přesně v poledne do ulic města vyjedou nablýskané motorové perly.

Druhou možnost vidět veterány využijí pouze ti s ne zcela standardní pracovní dobou či s nestálým vztahem ke školní docházce. Ve čtvrtek 3. května dopoledne totiž Spáleným Poříčím projede konvoj historických vozidel. Jeho příjezd je naplánován na 9.50 a půl hodiny bude pózovat na místním náměstí. Jedná se o součást jízdy jihozápadními Čechami, kterou pořádá Klub 3. armády Plzeň spolu s Old car rangers Praha. Převážně vojenské historické vozy tak projedou i jinými podbrdskými městy a obcemi. Vrcholem oslav pak bude tradiční Convoy of Liberty 5. května v Plzni.

Výstava historických vozidel, zdroj: Informační centrum Rokycany

Výstava historických vozidel, zdroj: Informační centrum Rokycany

To rokycanský zimní stadion přivítá civilní veterány. Místní klub historických vozidel tu totiž pořádá svou výstavu. Navštívit ji budete moci od soboty 5. do úterý 8. května vždy od 8 do 18 hodin. Prohlídku přibližně dvou stovek exponátů můžete umocnit cestou vlakem z Plzně. Vypravena bude speciální souprava a přímo na nástupišti na nádraží v Rokycanech dobově oděný doprovod ukáže cestujícím nejpohodlnější trasu přímo k výstavě.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *