¨

Na svatého Václava z Jinců na Plešivec

První půlkulatiny letos oslaví turistická akce na severovýchodním úpatí Středních Brd. Babí léto na Plešivci pořádají 28. září jinečtí Sokolové již popáté.

Vyhlídka Malá skála, pohled na Jince (Malý Plešivec)

Výhledy z brdského Olympu, jak se Plešivci přezdívá, se ale pokochají pouze účastníci. Organizátoři na ně budou čekat v prostorách chovatelského areálu v Jincích, nedaleko náměstí. Tady se mezi osmou ranní polednem mohou turisté zaregistrovat, zaplatit třicetikorunový účastnický poplatek a vybrat si jednu z tras na Olymp Brd. Připraveny jsou tři. Nohy chodců prověří všechny a všechny nabídnou i parádní podívanou z kopců v okolí podbrdského městečka. Nikdo se přitom nemusí bát, že by zabloudil. Každý totiž dostane mapku s popisem trasy.

Na ty nejnatrénovanější čeká dvacetikilometrový výšlap, ti střídmější se jistě spokojí s výletem o délce 7,5 nebo 10 kilometrů. Cíl všech tras je znovu v místě startu, tedy u jineckých chovatelů. Znavení poutníci si tu budou moci odpočinout, zakoupit něco dobrého k jídlu či pití nebo si opéct buřty. Přijďte si pod Plešivec připomenout, jak to léto vlastně vypadalo a oživit zážitky, které se budou hodit za dlouhých zimních večerů.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *