¨

Na Skalce zahájí výstavní sezónu

Druhá dubnová neděle je dnem, kdy bude v barokním areálu Skalka nad Mníškem pod Brdy zahájena letošní výstavní sezóna. Během odpoledne proběhnou dvě vernisáže výstav a na své si přijdou také milovníci hudby.

Zahájení výstavní sezóny v barokním areálu Skalka, zdroj: Město Mníšek pod Brdy

Zahájení výstavní sezóny v barokním areálu Skalka, zdroj: Město Mníšek pod Brdy

Program odstartuje jednu hodinu po poledni v místním kostelíku sv. Máří Magdalény z konce 17. století. Svou výstavu tu zahájí řevnická výtvarná skupina Pozdní sběr. Obrazy Alice Čermákové, Zuzany Hrdinové, Lucie Kirové, Jany Kletenské, Petry Plaché a Ingrid Valechové tu můžete obdivovat do 29. dubna.

Vernisáž k výstavě fotografií spolku ALSA, která se koná v nedalekém klášteře, bude následovat hned hodinu poté. Ještě předtím ale zazpívá písničkář Vladimír Čáp. Z názvu spolku je patrné, že jeho prvořadým cílem je pomáhat pacientům s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS) a skalecká výstava k tomu snad také dopomůže. Od 15 hodin navíc o ALS proběhne beseda. Promluví tu paní Eva Baborová, výkonná ředitelka této bohulibé organizace. Snímky, které pro spolek nafotila fotografka Tereza z Davle můžete v klášteře vidět také do 29. dubna.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *