¨

Na Madeiru nebo do Nepálu zavedou posluchače únorové cestopisné přednášky pod Brdy

Únorové počasí sice zatím není tak nevlídné, jak by mohlo být, k celodenním túrám ale přece jen spolu se stále relativně krátkým dnem nevybízí. Pod Brdy se však do víru cestování můžete vydat i tak. Ve zdejších městech a obcích se ještě do konce nejkratšího měsíce v roce několik cestovatelských besed koná.

Rokycanská městská knihovna se 17. února promění v malé kousky pevniny uprostřed nazelenalé hladiny. Právě sem totiž posluchače od 14 hodin zavede přednáška nazvaná Ostrovní perly Středomoří. Čeká na ně návštěva Palerma – sídla italské mafie nebo kouzelných pláží na tak zapomenutých místech, že je může mít každý jen pro sebe. Že by inspirace na letní dovolenou?

Na motorce Nepálem

Taktéž na ostrov, jen poněkud vzdálenější, pozve o čtyři dny později Miroslav Rambousek. 21. února od 18 hodin v zaječovském kině promluví o místě, kde se narodil jeden z nejlepších fotbalistů historie, kde se vyrábí skvělé víno a vaří skvělé jídlo. Ano, řeč bude o Madeiře.

Naopak na východ se 21. února vydají v Rožmitále pod Třemšínem. V Knihovně manželů Tomanových promluví František Nykl. Ten na své motorce Bramboře objel svět a posluchače zavede do Nepálu. Tentokrát ale na Bramboru nedojde. V hlavních rolích příběhu si zahrají čtyři lidé, tři týdny dovolené a dva rozhrkané motocykly Royal Enfield 350 z místních zdrojů. To vypadá jako slušné dobrodružství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *