Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech, zdroj: zcm.cz

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech, zdroj: zcm.cz

Zábava i vzdělání na vás čeká v Rokycanech. Místní Muzeum Dr. Bohuslava Horáka zřízené Západočeským muzeem v Plzni návštěvníkům nabízí hned několik stálých expozic. Nechybí samozřejmě výstava k železářské výrobě na Rokycansku a Podbrdsku, která byla pro místní region tak typická v předchozích šesti stoletích. Do obydlí z předminulého století naopak láká expozice Bydlení na Rokycansku. K opětovnému otevření se pak připravuje expozice Mešťanská a šlechtická domácnost, která Vás zavede do „movitějších“ historických interiérů. Do historie regionu od doby železné do vzniku Československa vás dovede expozice Rokycansko v minulosti. Muzeum Dr. Bohuslava Horáka, ale nabízí i expozice zaměřené na přírodu. Do nejhlubší historie starších prvohor v oblasti dnes známé jako Barrandien zve návštěvníky oddělení Otisky času. Místní sbírka zkamenělin čítá 130 000 kusů fosilií, a i když z nich uvidíte jen zlomek, budete překvapeni, jak druhově bohaté prvohorní moře mezi dnešní Plzní a Prahou bylo. Současností přírody se zabývá expozice Příroda pro budoucnost. Ta zachycuje zvířata a rostliny žijící v regionu a seznamuje návštěvníky s chráněnými územími či stromy.

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech, zdroj: zcm.cz

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech, zdroj: zcm.cz

Kromě celoročně přístupných expozic nabízí bezbariérové Muzeum Dr. Bohuslava Horáka také krátkodobé výstavy a výukové programy. Dále pořádá na vodním hamru v Dobřívě, který také spravuje, Hamernický den, Muzejní noc a řadu zajímavých přednášek.

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka naleznete v Rokycanech na náměstí J. Urbana. Vašeho plechového miláčka můžete zanechat v centru města, jen několik minut chůze odsud. Otevřeno je celoročně od úterý do neděle od 8 do 12 hodin a od 12.30 do 16 hodin. Informace o výši vstupného, stejně jako o aktuálních akcích, které muzeum pořádá, naleznete na oficiálních stránkách muzea na https://www.zcm.cz/o-muzeu/objekty/muzeum-dr-bohuslava-horaka-v-rokycanech.

Za spolupráci na textu a zapůjčení fotografií děkujeme paní Wenigové a Muzeu Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *