¨

Mníšek pohostí tradiční Velikonoční veselici

Jestli něco k podbrdským Velikonocům patří, je to tradiční veselice na zámku v Mníšku pod Brdy. Její častí návštěvníci již vědí, že je tu připravena velká porce zábavy. Ti, kdo se sem chystají poprvé, by měli pozorně číst následující řádky.

Velikonoční veselice, zdroj: Zámek Mníšek

Velikonoční veselice, zdroj: Zámek Mníšek

Jako každý rok i letos je program vážně nabitý. Dvacátý duben tu proběhne ve znamení jara a rodinné pohody. Chybět nemohou stánky s řemeslnými výrobky i občerstvením.  Koho už by nebavilo obdivovat skvělou práci šikovných rukou za občasného sáhnutí do peněženky, může se vydat na nádvoří či do zahrady, kde síly změří nejedna dvojice či skupina šermířů. Jaro tu však přivítají také tanečními vystoupeními a Mníškem se ponese i country v podání kapely Naboso.

Připraveny budou samozřejmě i speciální prohlídky zámku, které ocení opět zejména rodiny s dětmi. Napětí na návštěvníky čeká v Kouzelném sklepení, kreativní vyjádření pak ve výtvarné dílně a těšit se můžete i na Pašijové hry. Za tu námahu do schodů určitě stojí i pohled na půdu nebo do hodinové věže budovy, která byla coby hrad založena ve 14. století. Milovníky ozbrojených složek pak jistě zaujme nová výstava o vojsku a četnictvu z doby první republiky.

Pašijové hry, zámek Mníšek pod Brdy, foto: Anna Čelouchová

Pašijové hry, zámek Mníšek pod Brdy, foto: Anna Čelouchová

Zámek Mníšek pod Brdy ale bude mít otevřeno po celé velikonoční prázdniny, tedy od čtvrtka 18. až do pondělí 22. dubna. Ve čtvrtek 18. dubna je Mezinárodní den památek a sídel a Mníšek při té příležitosti nabídne návštěvníkům vstup na I. okruh zdarma. Zde uvidí barokní kapli, slavnostní jídelny nebo moderní pracovnu. Vstup zdarma nelze uplatnit na zájezdy.

Otevřeno bude výjimečně i v pondělí 22. dubna. Od soboty do pondělí bude na zámku probíhat program pro rodiny s dětmi – kostýmované prohlídky, Kouzelné sklepení, výtvarný ateliér.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *