¨

Mníšek čeká pouť

Tradiční skalecká pouť v Mníšku pod Brdy se letos koná o víkendu 21. a 22. července. Bohatý program na návštěvníky čeká na místním náměstí, v barokním areálu Skalka nebo na farní zahradě.

Skalecká pouť, zdroj: město Mníšek pod Brdy

Skalecká pouť, zdroj: město Mníšek pod Brdy

A bude toho vážně hodně. Poutní procesí vyrazí z mníšeckého náměstí F. X. Svobody na Skalku hned v sobotu ráno v 8 hodin. Nad městem pak proběhne v 10 hodin slavnostní mše svatá. Po poledni tu zahraje Ladislav Vrchota a zazpívá Dana Krausová. A po jejich vystoupení následuje čtení z Bible a pobožnost křížové cesty u skaleckých kapliček. Mimořádně bude otevřena také Pustevna se sousoším Piety od Jana Brokoffa.

To ve městě pod Skalkou se bude zpívat a tančit. Na náměstí F. X. Svobody se během sobotního odpoledne a večera na pódiu vystřídají finalisté Brdského kosa s  Ewou Farnou a kapelami Yo Yo Band a  Marian&333.  Ve farní zahradě zazpívá Yvetta Simonová.

V sobotu od 9 do 17 hodin je navíc návštěvníkům otevřena i hasičská zbrojnice SDH Mníšek pod Brdy.

V neděli bude veselí pokračovat. Již na desátou dopolední jsou zejména děti zváni na farní zahradu, kde divadlo Za2 vystoupí s pohádkou O statečném kováři Mikešovi.  Ve 14 hodin začíná na Zadním rybníce 9. mníšecká pouťová neckyáda, tedy pokud sv. Petr dovolí. K dobré náladě tu zahraje kapela Třehusk.

Celý program vyvrcholí v kostele sv. Václava slavnostním koncertem Martina Strouhala a Jaroslava Šarouna.

Během pouti mají připraven zajímavý program i v zámku v Mníšku pod Brdy. Zažít tu můžete prohlídky s pátráním s královnou Elzou,vidět historickou módu i poznat zdejší pohádkové bytosti. Pro děti jsou připraveny výtvarné dílny a v neděli také speciální pohádkové prohlídky.

No a co by to bylo za pouť bez výstavy drobného zvířectva? Nejen místní chovatelé se svými špičkovými kusy pochlubí na louce u penzionu Obora v sobotu mezi 8. a 17. hodinou a v neděli mezi 8. a 13. hodinou.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *