¨

I letos se v Dobřívě uskuteční tradiční Hamernický den

Unikátní dobřívský vodní hamr sice prochází rozsáhlou rekonstrukcí a návštěva jeho interiérů je veřejnosti zapovězena, tradiční Hamernický den se tu však v polovině máje uskuteční. 19. května proběhne již jeho sedmadvacátý ročník.

Vodní hamr, kolem nějž vede dálková cyklotrasa číslo 3

Vodní hamr, kolem nějž vede dálková cyklotrasa číslo 3

Ani letos tak nebudete ochuzeni o kus podbrdské historie a tradice. Jako obvykle tu proběhne soutěž Dobřívský cvoček určená mladým kovářům. Svůj hřebík si ale mohou ukovat i nekováři a zkusit, za jak dlouho to dokážou. Dobovou atmosféru navodí šermířský a divadelní spolek Harcíři z Rokycan nebo spolek historické šermu Gloria. Nejen k inscenovaným půtkám jim zahraje historická kapela Holba.

Na své si přijdou i děti dobám vzdálenějším holdující poněkud méně. Budou si moci vyzkoušet střelbu z luku nebo klasické skautské dovednosti. A až se unaví, pobaví je Klaunské divadlo Jeníčka a Mařenky dvěma poněkud netradičně pojatými pohádkami.

Samozřejmostí je bohatá nabídka občerstvení a možnost nákupu suvenýrů. Prostě parádní sobota v historické atmosféře. Bohatý program 19. května v Dobřívě začíná v 9 hodin dopoledne a pokračuje celý den až do půl šesté odpoledne.

Umocnit jej můžete zážitkem z cesty. Již potřiadvacáté totiž cestující z Nezvěstic a Rokycan do Dobříva doveze Hamerník expres. Tedy vlakem se můžete svézt do Mirošova, odkud se dá do Dobříva dojít příjemnou procházkou podél Skořického potoka a Klabavy. Pořadatelé z Železničního spolku Lokálka Group však tíhu meziměstské přepravy na bedrech resp. nohách cestujících nenechávají a spolu s plzeňským Škoda-Bus klubem zajistili mezi mirošovským nádražím a Dobřívem autobusové spoje. Jízdní řád Hamerník expresu i autobusu naleznete na plakátu pod textem. Pokud by vám však program na vodním hamru a jízda vlakem a autobusem byly málo, nechte se spojem Škoda-Bus klubu odvézt až do Strašic. O tomto víkendu otevírá vrata místní Muzeum dopravy. Tam se mají malí i velcí kluci také čím pokochat.

Hamerník expres, zdroj: Škoda-Bus klub

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *