¨

I letos se s Knihovnou Jana Drdy můžete vydat poznávat Příbram

Příbramská Knihovna Jana Drdy připravila pro rok 2018 třetí pokračování cyklu komentovaných vycházek nazvané Poznej svoje město. Na slovo vzatí odborníci vyrazí s věděníchtivými skupinami do ulic největšího podbrdského města letos hned šestkrát, vždy za konkrétním tématem. Poprvé to bude v sobotu 14. dubna.

Poznej svoje město, zdroj: Knihovna Jana Drdy

Poznej svoje město, zdroj: Knihovna Jana Drdy

Továrny a technické památky, tak zní název první komentované vycházky. Role průvodce se zhostí Josef Bican. Ačkoli téma na první pohled mnoho romantiky neslibuje, podle zpráv z knihovny jde jenom o první zdání. Půvabná ulice Podskalí, bývalá plynárna nebo objekt HAMIRA nabídnou jistě nejen dávku nostalgie. Dozvědět se také můžete, proč se průmyslové zóně v Příbrami začalo říkat Balonka. Organizátoři očekávají, že čtyřkilometrová procházka vyjde přibližně na dvě hodiny. Start bude před Knihovnou Jana Drdy na náměstí T. G. M. v sobotu 14. dubna 2018 ve 14 hodin. Vstupné se neplatí, ale vstupenku si vyzvedněte v infocentru knihovny.

Další dvě pokračování budou v režii Josefa Fryše. Autor například knihy 120 osobností Podbrdska zavede zájemce 5. května na Svatou Horu. 9. června se skupina pod jeho vedením vydá po stopách příbramského starosty Karla Haila. Josef Bican znovu převezme štafetu po prázdninách. 22. září se od něj můžete dozvědět informace o místním hutnictví. M. Profant o týden později komentářem doplní pohledy účastníků na příbramská sídliště. Letošní seriál informačních vycházek završí Václav Trantina pohledem do Příbrami, jak vypadala před sto lety. To bude červený obdélníček na kalendáři ukazovat 13. října.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *