¨

Letní výstavy ve Spáleném Poříčí potěší nejen milovníky Brd

Ve Spáleném Poříčí jsou na léto připraveny hned dvě nové výstavy, které s Brdy spojuje možná více, než se na první pohled zdá.

Duše hamerníkova, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Duše hamerníkova, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Od začátku do konce července je v místním infocentru přístupná expozice nazvaná Duše hamerníkova. Jak už název napovídá, uspokojí především ty milovníky černého řemesla, kterým se rekonstrukce nedalekého dobřívského hamru zdá již neúnosně dlouhá a potřebují si prohlédnout začouzená místa s měchy, kladivy a kleštěmi, kde se z rozžhavených kusů železa stávají nástroje k dennímu užitku. Tento pohled jim alespoň zprostředkovaně umožní fotograf Josef Teršl, člen Fotoklubu Plasy, který místa, kde se potkává oheň a voda zvěčnil.

Plaského fotoklubu se týká i druhá výstava. Jakmile s koncem července z prostor infocentra zmizí snímky hamrů, objeví se v nedalekém Špejcharu Ve Dvoře Brány Brd – taktéž nafocené fotografy ze severu Plzeňska. Skupina FO3 Plasy byla založena před dvanácti lety a do konce loňského roku měla za sebou pětadvacet výstav. I na té spálenopoříčské nechají vyniknout kráse tuzemské krajiny a nostalgii černobílých fotek. Návštěvníci expozice toho ale uvidí mnohem více. Přijďte se podívat i vy!

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *