¨

Kvůli stavebním úpravám bude na čas omezen provoz příbramského infocentra v Knihovně Jana Drdy

Od 9. dubna bude po nezbytně nutnou dobu pro veřejnost uzavřeno Infocentrum při Knihovně Jana Drdy na náměstí T. G. Masaryka. Důvodem je výstavba bezbariérového přístupu do knihovny. Uzavírka platí do odvolání a je nevyhnutelná, neboť od tohoto data budou prováděny práce ve vjezdu objektu, který je společný jak pro knihovnu, tak pro infocentrum. Z důvodu zajištění bezpečnosti na stavbě není možné jiné řešení.

Knihovna Jana Drdy, foto: Město Příbram

Knihovna Jana Drdy, foto: Město Příbram

Knihovna momentálně prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která mimo jiné zahrnuje vybudování bezbariérového přístupu do knihovny, a to včetně instalace výtahu. Ten povede středem domu a jedná se o poměrně velký stavební zásah, který ovlivní chod celé budovy.

Knihovna na náměstí T. G. Masaryka je pro čtenáře úplně uzavřena už od 22. března 2018. Čtenáři však nemusejí zoufat, na několik měsíců se půjčovna pro dospělé a pro děti přestěhovala do náhradních prostor – do tzv. Špalíčku, budovy na rohu Milínské a Špitálské ulice.

9. dubna se zavře i Infocentrum. „Knihovna hledá provizorní varianty otevření Infocentra tak, aby služby byly k dispozici pro veřejnost co nejdříve,“ uvedla Zdeňka Šmídová, zastupující ředitelka knihovny s tím, že aktuální informace zájemci najdou na webových stránkách a sociálních sítích Knihovny Jana Drdy.

(od 11. dubna je i infocentrum otevřeno ve Špalíčku, pozn. redakce)

Příbramský místostarosta Václav Švenda doplnil, že omezení provozu je nemilé, ale z hlediska bezpečnosti naprosto nezbytné. „V průjezdu vedoucím do knihovny i infocentra budou probíhat bourací práce a projíždět těžká technika, nemůžeme jinak,“ objasnil a zároveň dodal, že snahou je zprovoznit infocentrum tak, aby bylo k dispozici turistům co nejdříve. Upozornil také na fakt, že další informační centrum je v nedaleké Tyršově ulici, na Zámečku-Ernestinu.

text i foto: Pavlína Svobodová (město Příbram, tisková zpráva)

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *