Kam příští týden v Brdech a pod nimi (52/2016)

Poslední týden roku 2016 je tu. Sváteční období, které je nejlépe trávit s rodinou, přináší také několik akcí, co vás mohou vytrhnout ze spárů bramborového salátu, cukroví a chlebíčků.

Česká mše vánoční, zdroj: rozmitalptr.cz

Česká mše vánoční, zdroj: rozmitalptr.cz

Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem prodloužilo výstavu Koloniál u pana Bajzy. Svoje děti tak můžete vzít na návštěvu za hrdiny seriálu Bylo nás pět. Do soboty se můžete zapojit do volného pochodu místních turistů nazvaného Vánočním krajem Rybovým. Na Nový rok pak TJ Spartak Rožmitál připravil výstup na Třemšín. Pro milovníky hudby Kostel sv. Jana Nepomuckého na Štěpána rozezní Česká mše vánoční.

Rokycanské Muzeum Dr. Bohuslava Horáka kromě stálých expozic nabízí i výstavu prací Aleše Sedláčka a do konce roku i betlémů ze sbírky Jiřiny Hánové.

Silvestrovský běh, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Silvestrovský běh, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Ve Spáleném Poříčí se bude doopravdy pálit, tentokrát kalorie. Na pondělí přichystali turnaj ve stolním tenise místní sokolové i hasiči a v sobotu proběhne tradiční Silvestrovský běh pro trpaslíky a skřítky. Do sváteční nálady vás po sportovním výkonu vrátí výstava betlémů Pojďte s námi do Betléma v místním infocentru. Pracovníci Ekocentra pořádají v úterý v areálu Záchranné stanice zimní krmení zvířátek.

Příbramské hornické muzeum připravilo nejen pro děti pokračování výstavy loutek Princezna a drak. V Galerii Františka Drtikola si můžete prohlédnout čistě vánoční expozici Příbramské betlémy a ve Sboru Mistra Jakoubka ze Stříbra na Štěpána zazní Vánoční koncert. Redakce webu ObjevBrdy.cz pořádá na Nový rok vycházku na Třemošnou. Start je hodinu po poledni na parkovišti v Orlově.

Předčasný Silvestr, zdroj: Facebook/Mníšek pod Brdy

Předčasný Silvestr, zdroj: Facebook/Mníšek pod Brdy

Předčasný Silvestr je připraven už na pátek na náměstí F. X. Svobody v Mníšku pod Brdy. Chybět nemůže hudba, občerstvení ani ohňostroj.

Při toulkách kolem Čenkova nezapomeňte navštívit zdejší náves. Je na ní postaven velký betlém ze sena, který doopravdy stojí za vidění.

Českou mši vánoční si můžete přijít poslechnout také do Kostela sv. Máří Magdalény v Bohutíně. Zazní tu na Nový rok.

V pondělí končí své turné s vánočním zpíváním Macechy a jejich přátelé v Komárově, Hostomicích, Hořovicích a Ptákově.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *