Kam příští týden v Brdech a pod nimi (45/2016)

Svatomartinský týden je i s prvním sněhem tu, stejně jako spousta možností, kde se v Brdech a pod nimi příjemně pobavit.

Začněme tradičně výstavami. V příštím týdnu končí ve strašickém muzeu výstava obrazů a kreseb Terezy Chudáčkové. Opět zveme také do Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem, kde je, a ještě více než měsíc bude, připravena expozice mapující obchody a obchodování na počátku minulého století nazvaná Koloniál u pana Bajzy. Do konce roku pohledem do tropů návštěvníky zahřeje výstava obrazů Aleše Sedláčka v Muzeu Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech. Zde můžete také od pátku do konce roku obdivovat betlémy ze soukromé sbírky paní Jiřiny Hánové. Od pondělí galerie JCM v Dobříši nabízí výstavu Židovské zvyky a tradice.

Historické zajímavosti z Brd, zdroj: Facebook/CHKO Brdy

Historické zajímavosti z Brd, zdroj: Facebook/CHKO Brdy

Dáváte-li přednost besedám, vyrazte ve středu do Strašic. Zaměstnanci místního muzea a knihovny pozvali na přednášku Tomáše Makaje, aby pohovořil o historických zajímavostech z Brd.

Ale co když raději trávíte čas pod širým nebem? Na pátek dětem připravil Spolek Prokop Příbram lampionový průvod. TJ Spartak Rožmitál zve na sobotu na turistický pochod nazvaný Podzimní toulky. Pro chodce bude připraveno několik tras v délkách od 9 do 35 kilometrů. Všechny začínají na rožmitálském stadionu. Pokud ale raději běháte, mohl by vás oslovit Radeč Maraton.

Ukliď Brdy, zdroj: Vojenské lesy a statky

Ukliď Brdy, zdroj: Vojenské lesy a statky

Příští týden můžete také pomoci vyčistit CHKO Brdy od odpadků po první turistické sezóně. Sobotní akci Ukliď Brdy pořádá Agentura ochrany přírody a krajiny ČR spolu s Vojenskými lesy a statky a Arcibiskupstvím pražským. Pro dobrovolníky budou na několika nástupních místech připraveny rukavice i pytle na odpad.

Nepíšeme o vaší akci? Dejte nám o ní vědět!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *