Kam příští týden v Brdech a pod nimi (42/2016)

Ani deset týdnů před koncem roku nenabádá předpověď meteorologů k dlouhým výletům do přírody. Brdy přesto nabízí spoustu možností, kde trávit volný čas.

Plakát k výstavě fotografií, zdroj: Muzeum Dr. Bohuslava Horáka

Plakát k výstavě fotografií, zdroj: Muzeum Dr. Bohuslava Horáka

Pod Brdy pokračuje řada výstav. Ve Spáleném Poříčí na vás ještě 14 dní počká ta k výročí 777 let od založení města. Pospíšit byste si měli do muzea Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech, kde vystavuje fotografie brdské přírody Martin Spal. Expozici nazvanou Brdskou divočinou můžete zhlédnout do 23. 10. Ještě o týden déle zde bude k vidění výstava mykologických fotografií Oldřicha Jindřicha nazvaná Když jsem šel z hub. V rožmitálském Podbrdském muzeu má dveře svého koloniálu stále otevřené pan Bajza a návštěvníkům ukazuje, jak vypadalo obchodování před sto lety. Výstavní hody jsou připraveny v Dobříši. V místním muzeu pokračuje Dřevěná výstava, tedy expozice uměleckých výrobků vytvořených šikovnými českými ručičkami. Historii šlechtických rodů v minulém století mapuje výstava na zámku Dobříš nazvaná Ve znamení tří deklarací. A do třetice v Dobříši, tentokrát v místním kulturním centru, pokračuje výstava obrazů Vladimíra Mencla nazvaná Česká krajina v obrazech.

S houbovou výstavou v rokycanském muzeu souvisí čtvrteční přednáška Oldřicha Jindřicha Houby v kuchyni. Lesy jsou jich znovu plné, tak proč si nenechat doporučit nějaký gastrozážitek?

Hubertský den, zdroj: Společenské centrum Josefa Slavíka Jince

Hubertský den, zdroj: Společenské centrum Josefa Slavíka Jince

V Jincích je na sobotu přichystán šestý ročník akce nazvané Hubertský den. Děti i dospělí se mohou těšit na bohatý program, občerstvení i hudební doprovod skupiny Country boys.

Dobříšské centrum Skřítkov pro děti na noc ze soboty na neděli připravilo akci plnou tvořivých dílniček, her a pohádek nazvanou Pohádkové spaní se skřítky.

Brdy ale v příštím týdnu ožijí také hudbou. Na pátek je v Dobříši naplánován Slet bubeníků, v neděli pak v Rožmitále zahraje Venkovanka i učitelé a žáci ZUŠ Jakuba Jana Ryby.

Budete-li se i přes (nebo právě pro) pošmourné počasí chtít vydat do klidu podzimní brdské přírody, zkuste navštívit některou z brdských vyhlídek. Stejně jako v minulém týdnu i dnes opakujeme, že mlha povalující se v pestře probarvených údolích a horizont téměř nekontrastující s ocelovou oblohou je něco pro melancholické duše. Vyhlídka na Toku, Praze, Malém Toku,Houpáku, Okrouhlíku, Žďáru nebo Třemošné stojí i za mrholení za to.

 

Nepíšeme o vaší akci? Dejte nám o ní vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *