Kam příští týden v Brdech a pod nimi? (39/2016)

Konec září se zdá na akce v Brdech ne tak bohatý jako týdny předchozí. Přesto se koná řada zajímavých událostí, na které stojí za to se podívat.

Začínáme opět výstavami. Ve Spáleném Poříčí pokračuje ještě více než měsíc ta k výročí 777 let od založení města. V rožmitálském Podbrdském muzeu má dveře svého koloniálu stále otevřené pan Bajza. Rokycanské muzeum Dr. Bohuslava Horáka zase nabízí výstavu fotografií brdské přírody Martina Spala. Expozici nazvanou Brdskou divočinou můžete zhlédnout až do 23. října. Dobříšské muzeum zve návštěvníky na Dřevěnou výstavu, kde prezentuje umělecké výrobky z tohoto přírodního materiálu. Historii šlechtických rodů v minulém století mapuje výstava na zámku Dobříš nazvaná Ve znamení tří deklarací.

První podbrdská pivní přehlídka, zdroj: Spálené Poříčí

První podbrdská pivní přehlídka, zdroj: Spálené Poříčí

Přelom září a října v Brdech bude vypadat podobně jako červenec ve Francii. Na pohodovou svátečně středeční vyjížďku na kolech v okolí Mníšku pod Brdy nazvanou Tour de (Pod)Brdy  v sobotu naváže opravdový závodní boj s brdským terénem na dvou kolech – Tour de Brdy, která startuje pro změnu ve Strašicích.

Ve středu nabízí příbramské Hornické muzeum v rámci Měsíce věží a rozhleden návštěvníkům možnost vystoupat na těžní věže Ševčinského a Vojtěšského dolu v Příbrami – Březových Horách a na vyhlídkovou věž Památníku Vojna Lešetice.

Zmoženi sportovním výkonem jistě oceníte První Podbrdskou pivní přehlídku, která se koná v neděli ve Spáleném Poříčí. Festival regionálních pivovarů bude samozřejmě obohacen (nejen) hudebním doprovodem.

V sobotu v Rožmitále pod Třemšínem proběhne 1. myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka. Na akci zahraje Toulavá kapela Josefa Janouška.

Výlety do přírody vám doporučíme stejné jako minulý týden. Nádherná jsou nyní brdská bezlesí a pláně, kde můžete nachytat poslední teplé sluneční paprsky a obdivovat žloutnoucí a rudnoucí okraje lesů. Padrtě, Hrachoviště nebo Kolvín vás jistě uspokojí.

 

Nepíšeme o vaší akci? Dejte nám o ní vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *