Kam příští týden v Brdech a pod nimi (2/2016)

Leden patří k nejklidnějším obdobím roku. I tak se pod Brdy koná spousta akcí, které stojí za to navštívit.

V Příbrami probíhá spousta výstav. Hornické muzeum pořádá na Dole Vojtěch tu věnovanou historickým fotografiím města i tu věnovanou nově objeveným minerálům – příbramitu a bytízitu. Hornický domek je zase plný vyřezávaných princezen, neboť tu pokračuje dalším dílem výstava loutek.

Jan Kristofori: obrazy a grafiky, zdroj: KD Dobříš

Jan Kristofori: obrazy a grafiky, zdroj: KD Dobříš

V Kulturním domě v Dobříši vystavuje své obrazy a grafiky Jan Kristofori. Na zámku tu pak pokračuje výstava o židovských zvycích a tradicích. V rámci prvního prohlídkového okruhu si zde navíc můžete prohlédnout expozici jesliček.

Vedoucí Správy CHKO Brdy Bohumil Fišer povede ve středu v Hořovicích besedu, kde zhodnotí první rok fungování CHKO Brdy.

Pracovníci Muzea Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech připravili pro návštěvníky výstavu lišejníků. Jejich bohatství je pro Brdy typické. Uvidíte tu i některé na Rokycansku vyhynulé druhy, které se díky zlepšující se kvalitě ovzduší do přírody vracejí.

Yvetta Simonová a Josef Zima, zdroj: podbrdskeinfo.cz

Yvetta Simonová a Josef Zima, zdroj: podbrdskeinfo.cz

V Rožmitále pod Třemšínem v neděli proběhne koncert legend české a československé populární hudby – Yvetty Simonové a Josefa Zímy.

Památník Vojna v Lešeticích nabízí výběr z kreseb sochaře Otmara Olivy vzniklých během jeho vazby ve věznici v Plzni na Borech v letech 1979 až 1981. Probíhá tu také výstava věnovaná významným osobnostem 1., 2. i 3. odboje. Ani gram uranu okupantům nese název třetí zdejší expozice, tentokrát o dění v roce 1968.

V informačním centru ve Spáleném Poříčí ještě více než týden můžete zhlédnout výstavu betlémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *