¨

Jinecké slavnosti se blíží

Jince v červnu žijí jako málokteré podobně velké městečko. Uplnulý víkend sem zavál pouť s chovatelskou výstavou a tradičním běžeckým závodem. O tom příštím tu pohostí tradiční Jinecké slavnosti.

Jinecké slavnosti, zdroj: městys Jince

Jinecké slavnosti, zdroj: městys Jince

Letošní ročník je již desátý v pořadí, takže už lze hovořit o pěkné tradici, která i v sobotu 15. června najde útočiště ve zdejší Sokolské zahradě. Program raně letního odpoledne a večera bude vskutku nabitý a na své si přijdou nejen milovníci dobrého jídla a pití, ale i hudební a taneční nadšenci.

Začíná se tu hodinu po poledni a o moderování celé akce se postará Vláďa Slezák známý nejen posluchačům Českého rozhlasu. Na pódiu se nejprve představí děti z místní mateřské, základní i základní umělecké školy, které v 16 hodin vystřídá těleso DOM, teda Dechový orchestr mladých z Rožmitálu pod Třemšínem. Začátek akce neobstará omladina jen tak zbůhdarma. V rámci pohodového odpoledne se v Jincích oslaví stoleté výročí založení místní měšťanské školy. S postupujícím večerem se pak bude tančit na hity Michala Davida v podání revivalové kapely, skupiny Maxim Turbulenc, švédské ABBY a Pavla Calty a jeho kapely. Závěr pak obstará nefalšovaná diskotéka.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *