¨

Jince se v prosinci rozezní hudbou

Koncerty a hudba obecně k adventnímu času patří. Nejinak je tomu v podbrdských Jincích, kde se milovníci kultury mají věru nač těšit. Rodiště českého Paganiniho totiž v prosinci rozezní dlouhá řádka koncertů.

Vánoční setkání, zdroj: Městys Jince

Vánoční setkání, zdroj: Městys Jince

Nejbližší víkend bude ale v Jincích takovou malou přípravou na Vánoce. Sobotní salátování v Hotelu Kratochvíl vybídne k nedělnímu pálení kalorií na Slonovci. Nádherný brdský hřeben je místem, kam vás organizátoři vytáhnou nejen za pěknými výhledy do údolí Litavky.

S hudbou se tu začne hned příští týden. O první dva koncerty se postarají žáci místní základní umělecké školy. V Posádkovém domě armády vystoupí v úterý 11. i ve středu 12. prosince.

Maraton audiozážitků pokračuje hned ve čtvrtek 13. prosince. V kostele svatého Mikuláše vystoupí členové pěveckého kroužku Domova Laguna Psáry. První tóny zazní o půl páté. Pokud je to pro vás brzy, dorazte o hodinu později do restaurace U Pstruha v Ohrazenici, tam se bude zpívat také.

Ani tím jinecký hudební program příští týden nekončí. V sobotu 15. prosince oficiálně zahájí advent i u čenkovské kapličky. Přijít si sem zazpívat můžete v pět hodin odpoledne.

Pozadu nezůstanou ani žáci jinecké základní školy. V budově s obrazem trilobita na stěně vystoupí místní pěvecký kroužek 18. prosince v 18 hodin.

Vrcholem jineckého prosincového hudebního programu bude tradiční Vánoční setkání na svátek svatého Štěpána. Ve farním kostele svatého Mikuláše zazní Česká mše vánoční v podání místního chrámového sboru. Součástí setkání bude i prohlídka chrámu s jesličkami.

 

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *