¨

I Podbrdskem se rozezní koledy

Český rozhlas Plzeň i letos v předvánočním čase vyráží do terénu a vyzývá obyvatele i návštěvníky Plzně a venkova ke zpěvu koled. Letošní termín připadá na 18. prosince a do akce se zapojí i několik podbrdských měst.

Zpívání koled s Českým rozhlasem Plzeň, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Zpívání koled s Českým rozhlasem Plzeň, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Poslední předvánoční středu tak v 18 hodin v přímém přenosu Českého rozhlasu Plzeň zaznějí ty nejkrásnější české koledy “Nesem vám noviny” a “Narodil se Kristus pán”. Unikátní rozhlasový radiomost přitom spojí všechna zapojená místa. Zpěv tak odsud poputuje přímo do rádiového éteru.

Akce se koná již podvaadvacáté. První ročníky se týkaly pouze krajského města, ale takové Spálené Poříčí a Lipnice se zapojí již posedmnácté. Čtrnáctý ročník zapíší v Hrádku u Rokycan a devátý v Mirošově. Vždy se bude vysílat přímo z místních návsí a náměstí.

Pokud by vám tato akce unikla, a přesto byste si chtěli se svými sousedy zazpívat a sdílet tak trochu té pravé předvánoční pohody, zoufat nemusíte. Na řadě míst zazní koledy i bez přenosu do velmi krátké vlny.

14. prosince zažije již 18. Vánoční zpívání obec Sedlice. Od 16 hodin budete mít možnost nakoupit si na zdejším jarmarku sladkosti i vánoční svícny a dekorace pro potěšení. Na obecním úřadě se bude konat výstava ”Kouzlo vánoc starých časů”. Chybět nemůže ani svařák, pro mlsné jazýčky řízky z kapra nebo klobásy.

Na stejný den je naplánováno adventní koledování i v Čenkově. Kolem betlémů to ale nejvíce ožije na Štědrý den. Před nadílkou se u vánočního stromu lidé sejdou třeba v Číčově, po ní například v Rejkovicích.

 

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *