¨

Hvožďany čeká pouť

Obec Hvožďany na jihozápadním úpatí Brd čeká tradiční svatoprokopská pouť. Letos připadá na neděli 8. července, ale v loňské Vesnici roku Středočeského kraje to bude žít po celý víkend.

Kostel sv. Prokopa a Navštívení Panny Marie ve Hvožďanech, autor: ZdendaK - Snímek nahrán jako součást Wiki Loves Monuments 2012., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21351720

Kostel sv. Prokopa a Navštívení Panny Marie ve Hvožďanech, autor: ZdendaK – Snímek nahrán jako součást Wiki Loves Monuments 2012., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21351720

I v roce 2018 se v ulici nad obecním úřadem pochlubí paní inženýrka Dvořáková svými výpěstky. Jejím fuchsiím se výborně daří i v drsnějším klimatu Hvožďan v nadmořské výšce přes 500 metrů. Tyto náročné balkonové rostliny můžete přijít obdivovat po oba víkendové dny.

Sobotní večer bude patřit tradiční pouťové taneční zábavě. V místním kulturním domě začíná ve 20 hodin a brzy se spát rozhodně nepůjde. A muzika bude z Hvožďan znít i v neděli. V 17 hodin tu před pohostinstvím Vagón začíná hudební odpoledne. K tanci i poslechu zahraje kapela Kudrnáči z Rožmitálu pod Třemšínem, v jejímž repertoáru se střídají lidovky i pop-rockové hity.

Chcete-li si užít atmosféru tradiční venkovské poutě, určitě přijeďte příští víkend do Hvožďan. Sobota navíc milovníkům koní nabídne i 8. ročník soutěže chladnokrevných koní v nedalekém Roželově.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *