Hradozámecká noc se chystá na Starém zámku v Hořovicích

Tradiční večerní program Hradozámecké noci a noční prohlídky muzejní expozice se uskuteční na konci letních prázdnin, tedy v sobotu 27. srpna. Úderem 18 hodiny se na Starém zámku v Hořovicích přesunou do 14. století.

Středověký program zajišťuje spolek Hrad Valdek a představí zajímavé historické osobnosti: královnu Richenzu (Rejčku) i postavu šlechtice Plichty ze Žerotína, od jehož smrti v září uplyne 700 let. Padl v bitvě u Mühldorfu (r. 1322), kde bojoval po boku krále Jana Lucemburského. Hudební doprovod středověkých písní uslyšíte v podání souboru Villanella, v němž vystupují žáci ZUŠ Praha pod uměleckým vedením Jitky Sochové.

Navštívit lze i sezónní výstavu přibližující svět středověkých her, kdy oblíbenou kratochvílí šlechty byly zejména dvorské tance a hony. Vystaveny jsou rovněž jedinečné archeologické nálezy zapůjčené Muzeem v Rakovníku a vyzkoušet si můžete i žoldnéřskou hru „šťastné prasátko“. Program končí ve 22 hodin a probíhá na nádvoří Starého zámku Hořovice. Prohlídku můžete spojit i s noční procházkou Novým zámkem. Hradozámecká noc je každoročně vyhlašována Národním památkovým ústavem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *