¨

Dušičkové období patří i dětem

Období kolem svátku zemřelých spousta lidí nemá ráda. Rtuť teploměru tvrdošíjně klesá, objevují se mlhy a stromy pomalu ztrácejí zbytky listí. To vše pomalu ale jistě signalizuje příchod blížící se zimy. Veselejší obraz této doby můžete s vašimi dětmi zažít i pod Brdy. V několika obcích a městech totiž na začátek listopadu připravují zajímavý program pro nejmenší.

Hned 1. listopadu čeká obecnické děti maškarní halloweenský ples. Strašidla, čarodějnice i dýňové mužíky čeká spousta her a zábavy.  O týden později rozjasní malá světýlka centrum Spáleného Poříčí. Projde jím totiž lampionový průvod.

Mirošovská lucernička, zdroj: Město Mirošov

Mirošovská lucernička, zdroj: Město Mirošov

Tradičně parádní akci připravují v Mirošově. Mirošovská lucernička se koná 2. listopadu. Sobotní odpoledne si děti opravdu užijí. Tradiční procházce městem se zapálenými lampiony bude totiž předcházet program v místní Sokolovně. Zde si malí osvětlovači nejdříve své propriety vyrobí. Připraveny budou i další dílničky nebo táborák na opékání buřtů. Zlatým hřebem programu má být promítání rodinné komedie Tajný život mazlíčků 2, s níž pod Brdy přijede Kino na kolečkách. A když kino, tak taky pořádná nálož popcornu, ne?

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *