¨

Dům Natura zve na Příběh života

Nová výstava v příbramském Domě Natura nese název Příběh života a 11. května v 18 hodin odstartuje vernisáží, kterou by si žádný milovník dinosaurů nebo šavlozubých tygrů neměl nechat ujít. Návštěvníci se mohou těšit nejen na umělecké rekonstrukce vývoje fauny a flory z rukou Jana Sováka.

Jan Sovák - Příběh života, zdroj: Dům Natura

Jan Sovák – Příběh života, zdroj: Dům Natura

Jméno autora výstavy je spjato nejen s rodným Táborem a Kanadou, kde žil od roku 1983. Proslavil se stovkami rekonstrukcí prehistorického života, které tvoří pod vedením světově uznávaných paleontologů z celého světa. Jeho díla jsou ozdobou významných muzeí v Evropě, v Americe i v Asii a úzce spolupracuje i s naším Národním Muzeem.

Práci Jana Sováka můžete obdivovat i v řadě dokumentů, například z dílen Discovery Channel a National Geographic. Ilustroval více než tři stovky knih. Za zmínku stojí především Jurský park Michaela Crichtona, který se stal předlohou stejnojmenných filmů. S Donem Lessemem, vědeckým poradcem pro tento film, s nímž Sovák také dlouho spolupracoval, bude také spojen zážitek ze slavnostní vernisáže.

Chcete-li se pokochat bizarními bytostmi z dob dávno minulých, vyvedenými mistrovskou zručností Jana Sováka, určitě si výstavu Příběh života v Domě Natura v Příbrami nenechte ujít. Bude tu k vidění do konce června 2019.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *