¨

Dobrovolní hasiči ze Spáleného Poříčí oslaví 140 let

140 let existence, to už je důvod k pořádné veselici. Takto dlouho již existuje Sbor dobrovolných hasičů Spálené Poříčí a jeho oslavy připadají na sobotu 23. června.

Výstava základních CAS, zdroj: Město Spálené Poříčí

Výstava základních CAS, zdroj: Město Spálené Poříčí

V areálu hotelu Brdy, tedy před hasičskou zbrojnicí čeká na všechny příznivce bojovníků s červeným kohoutem bohatý program. Od jedné do páté odpoledne tu zahraje místní country skupina Lazar band. Za zvuků kytar, banja a kontrabasu se návštěvníci budou moci pokochat vystavenou hasičskou technikou. Plakátu k akci dominuje zkratka CAS, pod kterou se skrývá cisternová automobilová stříkačka. Právě výstava těchto strojů musí ke špejcharu přilákat nejednoho malého či velkého kluka. Součástí programu budou také ukázky mladých požárníků a odpolední program završí spanilá jízda a samozřejmě fotografování.

Spálenopoříčští hasiči si však připravili atrakci i na pozdní večer. Ve 22 hodin na mostě u Sokolovny spustí unikátní “hasičskou vodní fontánu”. Ta Zpívající v Mariánským Lázních tu podbrdskou zřejmě zatím trumfne slávou, ale pod Slavkovským lesem ji můžete vidět kdykoli. Ta ve Spáleném Poříčí se hned tak opakovat nebude.

Česko-německá veselice, zdroj: Město Spálené Poříčí

Česko-německá veselice, zdroj: Město Spálené Poříčí

Sobota je ve Spáleném Poříčí doslova plná akcí. Do brány jihozápadních Brd totiž zavítají hosté z partnerské hornolužické obce Ralbitz-Rosenthal. Oslavy 140 let SDH Spálené Poříčí tak večer doplní česko-německá veselice v místní sokolovně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *