¨

Do stanice Spálené Poříčí přijíždí vlak ze směru…

Že vám hlášení v nadpisu nesedí? Že do Spáleného Poříčí vlak nejezdí? Je pravdou, že kdo chce pod Kokšín přijet po kolejích, má to nejblíže z Lipnice. I městečko na Bradavě ale s dráhou určitou souvislost má. Tedy bude mít.

Spálené Poříčí - zastávka na znamení, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Spálené Poříčí – zastávka na znamení, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Místní infocentrum totiž bude hostit výstavu zaměřenou právě na železniční dopravu. Ponese výmluvný název Spálené Poříčí – zastávka na znamení a první pomyslný vlak odsud odjede 4. srpna v 17 hodin, kdy se koná její vernisáž.

Návštěvníci historického stavení v centru města si tak mohou odnést všechny důležité informace o možnostech vyžití v blízkém okolí, nebo nějakou tu tiskovinu, ale také zážitek z návštěvy kanceláře přednosty stanice, pohledu na stará komunikační zařízení a další artefakty, které s pohybem po ocelových rovnoběžkách souvisí. A kdo by to chtěl vědět, dozví se i, proč do Spáleného Poříčí nevedou a jestli sem někdy vést měly.

Předměty na výstavu zapůjčili mladí sběratelé Vojtěch Vurm a Jakub Sochor. Prohlédnout si je můžete až do 6. října.

Jen o týden kratší bude výstava prací členů fotoklubu Plasy v nedalekém Špejcharu Ve Dvoře. Její lokální zaměření dokládá název Brány Brd a za vidění jistě stojí také.

 

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *