¨

Do Spáleného Poříčí znovu zavítá festival outdoorových filmů

Spálené Poříčí je jedním z více než šedesáti měst po celé naší i Slovenské republice, kam zavítá Mezinárodní festival outdoorových filmů. Celkově se jedná o šestnáctý ročník a v bráně do jihozápadních Brd tato akce již také stihla zdomácnět.

XVI. Mezinárodní festival outdoorových filmů, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

XVI. Mezinárodní festival outdoorových filmů, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Celý festival probíhá od 5. října a vybraná města bude postupně navštěvovat až do prvního adventního týdne. Pod Brdy se zastaví mezi 22. a 24. listopadem. Všechny tři dny se bude na místním zámku promítat vždy od šesti a od osmi hodin večer. Neznalý člověk by očekával vždy pouze jeden snímek, dvouhodinové pásmo však vyjma prvního dne tvoří hned několik filmů. Nejkratší dílko trvá tři minuty, ty nejdelší jsou seriózními “celovečeráky”.

Maratonští diváci, kteří si nenechají ujít ani jedno promítání, mohou napočítat celkem 25 různých audiovizuálních děl plných dobrodružství a napětí. Celý program již nyní najdete na webu outdoorfilms.cz. Organizátoři slibují zprostředkovanou cestu na Galapágy i do Amazonie, na Mount Everest, do Argentiny a na spoustu další zajímavých míst, o kterých jste dosud možná ani nevěděli. Když už ty Brdy zakryje tma, člověk by nemusel pohrdnout ani těmito lokacemi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *