¨

Do Spáleného Poříčí se vrátí hvězdy stříbrného plátna

Neoplývá slávou toho v Cannes ani toho karlovarského. Dokonce si ani neříká filmový festival, ale používá skromný název Letní kino. Do Spáleného Poříčí se každopádně stará dobrá česká klasika vrací na konci července znovu a i letos nabídne skvělou zábavu pro celou rodinu.

Letní kino Spálené Poříčí, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Letní kino Spálené Poříčí, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Romantické kulisy potemnělého zámku jen dokreslí dění na plátně. Každý večer od 25. do 31. července to přitom bude dění jiné. Zámecké retro léto odstartuje bomba v podobě Menzelova filmu Na samotě u lesa. Komedie plná dnes již zlidovělých hlášek, to není jenom pan Lorenc a děda Komárek.

V pátek 26. července si na své přijdou i děti. Princ a Večernice Václava Vorlíčka jsou jedním z důkazů, že dobro vždy zvítězí nad zlem. A nic s tím nenadělá ani Mrakomor.

Pohádkou se bude pokračovat i ve sobotu. Juraje Ďurdiaka a Libušku Šafránkovou vystřídá Jiří Korn ve známém příběhu plném humoru nazvaném Honza málem králem.

Pod Jezevčí skálu se diváci ve Spáleném Poříčí vydají v neděli 28. července. Sice to nebude ta brdská, ale to nic nemění na snad až dojemném vztahu Vaška z města a jeho dědy ze Šumavy. Jiří Holý, jak ho máme rádi.

Pondělí bude ve znamení rodiny Homolků. Ti si koupili auto, takže jim už nic nebrání v rozletu. Jenomže se nakonec nepojede ani do Teplic na fotbal ani do Chuchle na koníčky. Znalci vědí, že jde o děj filmu Hogo fogo Homolka.

Co by to bylo za přehlídku českých komedií, na které by chyběla ta, která zvítězila v anketě o nejlepší komedii minulého století. Tři tatínci sami s dětmi na chalupě v Beskydech, to je film Marie Poledňákové S tebou mě baví svět.

A velké finále poslední červencovou noc? Sejdeme se na hřbitově, hrdobec a všichni Hujerovic. Nejen Jiří Sovák exceluje v Marečku, podejte mi pero!

Všechny projekce v zámeckém parku začínají ve 21.30. Potěší i vstupné, které činí vždy 20,- Kč. Takže vlastně i cena dělá z Letního kina ve Spáleném Poříčí retro festival.

Mohlo by se Vám také líbit...

2 komentáře

  1. Václav Havránek napsal:

    Trochu zmatek v termínech… Sobota 27. 7. má být Honza málem králem, atd.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *