¨

Do Spáleného Poříčí opět zavítá mezinárodní festival Outdoor FILMs

Stalo se již tradicí, že během podzimu objíždí česká města mezinárodní festival outdoorových filmů Outdoor FILMs. Letos zavítá na šedesát míst a chybět mezi nimi nebude ani Spálené Poříčí.

Festival outdoorových filmů, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Festival outdoorových filmů, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Prostředí místního zámku bude krátké i celovečerní filmy s tematikou cestování nebo sportu hostit od čtvrtka 21. listopadu do soboty 23. listopadu. Návštěvníci se tu mohou těšit na více než dvacítku snímků. Ještě než filmové plátno poprvé ožije pohyblivými obrázky, odstartuje celý program beseda o Ománu. V rámci ní se diváci přesunou na Arabský poloostrov, do chudých vesniček i impozantní krajiny plné kaňonů, pohoří i pouští. Povídání začíná 21. listopadu od 18 hodin.

V pátek a sobotu se už bude promítat. Pro diváky jsou připraveny dva dvouhodinové bloky v pátek a tři v sobotu. Začínají v 18 a 20 hodin, v sobotu už i v 16 hodin. Program festivalu zve do Lužických hor, ale do Myanmaru, na Sibiř, do Grónska, za žraloky nebo na skály s Adamem Ondrou. Kompletní program včetně možnosti zakoupit vstupenku najdete na stránkách festivalu.

Festival Outdoor FILMs diváci znají od roku 2003, kdy byl založen Cestovní kanceláří Turistika a Hory s.r.o. Ta byla do roku 2009 hlavním pořadatelem festivalu. V roce 2010 byla založena společnost OUTDOOR FILMS s.r.o., která vzala festival pod svá křídla. Za sedmnáct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *