¨

Do Chaloupek dorazí divadlo

Divadlo není jenom Národní a dramatické opusy lze vidět i mimo Prahu. V říjnu a listopadu se za nimi můžete vydat třeba do podbrdských Chaloupek. Zdejší restaurace bude znovu hostit festival Chaloupecká opona, který letos proběhne v poněkud jiném formátu, než na jaký jsou zdejší i přespolní milovníci Shakespearova umění zvyklí.

Divadelní festival Chaloupecká opona, zdroj: Jinecký zpravodaj

Divadelní festival Chaloupecká opona, zdroj: Jinecký zpravodaj

Divadelní festival odstartuje v pátek 4. října koncertem folkové skupiny Trapas. O žádný hudební trapas ale nepůjde. Zárukou kvality budiž pravidelná účast tohoto uskupení ve finálových kolech festivalu Porta.

Další, tentokrát už opravdu divadelní vystoupení na návštěvníky chaloupeckého pohostinství čeká o 14 dní později. Na zdejší prkna, která znamenají svět, zavítá čenkovské Divadélko za vodou. Jméno českého orientalisty Bedřicha Hrozného, který rozluštil jazyk Chetitů, v názvu opusu a komediální žánr slibují opravdu nevšední zážitek. To samé lze říct i o představení N.A.D.Ě.Ž.D.A. S tím se tu představí 1. listopadu divadlo BavíTo z nedalekého Žebráku.

15. a 16. listopadu se tu bude hrát zase. Název Hrabě Monte Christo slibuje opravdu těžký kousek. Chaloupecká skupina Máj 21 jej však prezentuje jako komedii. Diváci chtiví zjištění, co lze s materiálem Alexandra Dumase udělat, mají hned dvojí možnost zjistit, kolik humoru v postavě Edmonda Dantése vězí.

Organizátoři Chaloupecké opony ale letos nepozvali pouze amatérská divadelní uskupení. Na závěr festivalu sem dorazí i závan profesionálního divadla. Postará se o něj Marek Šmied s komedií Uklízečka. Jím ztvárněné postavy diváci znají například ze seriálu Policie Modrava nebo z představení divadelních společností RADAR, nebo Divadlo Aporia.

Vstupné na každé představení činí 70,- Kč, pouze Uklízečka vyjde o třicet korun dráž. Toto vystoupení je také vyjmuto z předplatného 200,- Kč, po jehož zaplacení máte zajištěn vstup na všechna ostatní vystoupení. Ta začínají vždy ve 20 hodin a vstupenky na ně je možné objednat na e-mailu maj21chaloupky@email.cz

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *