Do Brd přišla zima a v Hořehledech protáhli první běžkařskou stopu

Zdá se, že paní Zima nejen v Brdech definitivně převzala žezlo. Vždyť je taky na čase. I když na tu astronomickou si ještě pár dní počkáme, ta meteorologická začala už minulý týden. Nyní se zřejmě rozhodla zapomenout na nějaké to cukrování sněhovým popraškem a přinesla pořádnou nadílku. Z ní se radují nejen děti, ale i běžkaři. První strojově upravená stopa v Brdech na sebe totiž nenechala dlouho čekat.

V Hořehledech se na zimu připravili a už dávno k zimnímu provozu nachystali zbrusu novou žehličku běžecké stopy. A necelá desítka centimetrů sněhové pokrývky nemohla znamenat nic jiného než povel k jejímu použití.

“S prvním větším sněhem jsme okamžitě zmobilizovali síly a opět připravili běžkařskou stopu pro všechny chtivé lyžaře z jihozápadního Plzeňska. Není to zatím žádná topovka, místy z toho leze tráva, a je to tak spíš na práskačky. Ale naše strojově upravená stopa je přístupná pro každého a zdarma. parkovat se dá přímo na parkovištích resortu,” popisuje stávající situaci Martin Kopčák, manažer jinak golfového resortu v Hořehledech. A přidává i mapku protažené tříkilometrové trasy i parkovišť.

Běžkařské trasy v Hořehledech, prosinec 2021

Běžkařské trasy v Hořehledech, prosinec 2021

Teď už jen, aby počasí přálo dále, podklad řádně utuhl a ještě nějaký centimetr sněhu přibyl, že? Meteorologové ale tolik optimismu nepřipouštějí a na neděli a pondělí předpovídají oblevu. Tak do Hořehled vyrazte co nejdříve, ať si užijete první běžkování letošní zimy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *