¨

Děti svedou na konci dubna Bitvu o Třemšín

Poslední dubnový víkend se v lesích pod nejvyšší horou jižních Brd zvýší nejen četnost výskytu těch nejmenších, ale narazit budete moci i na vojsko pána Jana Zajíce z Třemšína, táborské polní vojsko Jana Roháče z Dubé, družinu rytíře Michala Smělého nebo orebské polní vojsko Ambrože z Hradce. Ti všichni se zúčastní víkendové bojové hry nazvané Bitva o Třemšín.

Bitva o Třemšín, zdroj: bitvaotremsin.cz

Bitva o Třemšín, zdroj: bitvaotremsin.cz

Za její organizací stojí především spolek Rosenthal z Rožmitálu. Děti se díky jeho členům zábavnou formou seznámí s českou historií, naučí zacházet s maketami historických zbraní, ale také zdokonalí v úsudku, protože chytřejší vyhrává. Účastníci se budou celý víkend pohybovat v husitské době mezi kališníky a katolíky, řešit logické úlohy, spolupracovat ve skupinách, překonávat fyzické překážky a v neposlední řadě také hospodařit s penězi.

Výchozím místem bude hájovna Na Dědku. Při samotné hře se děti dostanou i na řadu dalších přirozených i uměle vytvořených lokací.

Akci čeká již několikátý ročník. Novinkou je možnost s rodiči či v oddílech s vedoucím celý víkend tábořit ve stanu u hájovny. V sobotu přes den proběhne samotná hra. Na večer organizátoři připravili opravdové rytířské souboje. Děti si budou moci potěžkat meč či brnění nebo se dozvědět řadu zajímavých informací o době, kdy tyto propriety představovaly hranici mezi životem a smrtí.

Přihlašování na hru je již spuštěno. Získat všechny potřebné informace a registrovat se můžete přímo na webu bitvaotremsin.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *