¨

Destinační agentura Brdy zve i v srpnu na komentované výlety do Brd

Ani druhý prázdninový měsíc nebude prostý komentovaných výletů, které Destinační agentura Brdy spolu se svými partnery letos poprvé pořádá. Po dvojici červnových a čtveřici červencových je na srpen připravena trojice akcí. Všechny jsou určeny cyklistům. Na své si přijdou ti méně zdatní i ti, kteří v sedle hledají nějaký ten adrenalin na náročnějších trasách.

Po stopách pánů z Valdeka vyrazí 4. srpna účastníci spolu s vedoucím Jiřím Holomelem od hořovické železniční stanice. Sraz je tu naplánován na půl desáté a cyklisté se sem vrátí přibližně po šesti hodinách. To budou mít v nohách asi 32 kilometrů a v hlavách spoustu zážitků nejen z okolí hradu Valdeka, ale též z Jindřichovy skály, nebo od kláštera ve Svaté Dobrotivé. Vzhledem k délce je trasa vhodná i pro méně zdatné. Vzhledem k předpovědi počasí bude důležité vzít si s sebou dostatek tekutin.

V neděli 12. srpna vyrazí již podruhé paní Lenka Boříková na Kolem studánek na bajku. Na fanoušky cyklistiky na nezpevněných površích, kteří pojedou s ní, čeká asi 35 kilometrů stezek a cest a několik ochutnávek pramenité brdské vody. Bajkeři se však mohou těšit i na Padrťské rybníky nebo zříceninu hradu Dršťka. Start odpolední akce je naplánován na jednu hodinu po poledni na vlakovou zastávku Mirošov-město.

Východ slunce na Houpáku

25. srpna se cyklistů ujme opět Jiří Holomel a od hořovické železniční stanice s nimi vyrazí Za vojenskou historií Středních Brd. Její bohatství dokládá už délka cyklovýletu přibližně 50 kilometrů, které by měli účastníci zdolat za přibližně 6,5 hodiny. Sraz je naplánován znovu na 9.30 a zájemci se mohou kromě bolavých nohou těšit i na hrad Valdek, bývalé polní letiště, dopadové plochy bývalé dělostřelecké a letecké střelnice Jordán, pěchotní srub z roku 1936, dělostřeleckou pozorovatelnu na Houpáku, dva pomníčky leteckých katastrof, zámeček Tři trubky nebo bývalá kasárna ve Strašicích.

V případě deště se žádná z akcí nekoná. Rezervace můžete provádět pomocí formuláře zde na webu nebo na tel. 725 443 243 (Po- Ne: 8.30 – 17h)

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *