¨

Dobrovolníci vyrazí na Den Země uklidit některé vstupy do CHKO Brdy

Internetový portál ObjevBrdy.cz za podpory obcí Bohutín, Láz, Obecnice, Podlesí a Příbrami pořádá v rámci oslavy Dne Země v sobotu 21. dubna již druhý ročník jarního úklidu v Brdech. Každý dobrovolník je vítán. Akce je vhodná i pro celé rodiny, včetně dětí. Sraz účastníků bude v sobotu 21. dubna v 8 hodin ráno. Místa srazů budou zveřejněna na webu objevbrdy.cz během následujících dnů.

Jarní úklid CHKO Brdy, zdroj: Město Příbram

Jarní úklid CHKO Brdy, zdroj: Město Příbram

Uklízet se bude ve třech zónách: Oseč – Podlesí, Orlov – Kozičín a Pilská nádrž – Láz. „Není v našich silách organizovat úklid celého CHKO, jde o velmi rozsáhlou plochu. A proto bychom se chtěli poprvé soustředit na tu část, která nám je polohou nejbližší: od Obecnice až po obec Láz na Příbramsku,“ uvedl za pořadatele ze serveru ObjevBrdy.cz Hynek Harvánek s tím, že cílem společné jarní úklidové akce je připravit tuto oblast na zahájení nové turistické sezóny.

Ochranné rukavice i pytle na sběr odpadků dostanou dobrovolníci přímo na místě, město Příbram prostřednictvím Technických služeb následně zajistí svoz nashromážděného odpadu. Na závěr čeká účastníky drobné občerstvení a opékání špekáčků.

Dobrovolníci se mohou registrovat na adrese: info@objevbrdy.cz

„Přijďte nám pomoci a spojte příjemné s užitečným, protože tato úklidová akce není pouze o práci, ale i o čase stráveném na čerstvém vzduchu v krásné brdské přírodě,“ sdělil za město Příbram jeho místostarosta Václav Švenda, který se i letošního úklidu aktivně zúčastní.

Mapa jarního úklidu CHKO Brdy, zdroj: Město Příbram

Mapa jarního úklidu CHKO Brdy, zdroj: Město Příbram

Úklidová akce se pořádá u příležitosti Dne Země a je zaměřena zejména na vstupy do CHKO Brdy.

S konkrétními otázkami před akcí či v jejím průběhu se obracejte přímo na tým projektu z ObjevBrdy.cz:

Petr Piskač: +420 607 801 000 a Hynek Harvánek: +420 602 608 418.

text: Pavlína Svobodová (město Příbram), tisková zpráva

Mohlo by se Vám také líbit...

2 komentáře

  1. Karel Urban napsal:

    Dlužno říci, že úklid v samotné části CHKO není ničím jiným, než laciným populistickým gestem. Avizované části CHKO dle grafické přílohy jsou díky předchozím akcím téměř nedotčené (odpadky) a na sběr těch pár drobností stačí běžný úklid zaměstnanců v oblasti CHKO či návštěvníků, kteří odpadky běžně sbírají během svých návštěv.
    Na druhou stranu je dobře, že ten sběr je směřován do oblastí před CHKO, protože nepořádek v oblastech mezi obcemi a CHKO je skutečně velký. Já osobně bych směřoval a využil potenciál dobrovolníků výhradně do těch oblastí před CHKO, protože tam je to potřeba a ty nástupní místa do Brd jsou pro návštěvníka velmi důležitá, respektive můžou návštěvníky od dalších návštěv odradit. Škoda že aktivita nesměřuje do oblasti komunikace Láz – Nepomuk. Tam sice v loni na jaře proběhl úklid, ale uzavírka ve Vranovicích a následné využití této komunikace jako objíždky dalo lesům kolem této komunikace pěkně zabrat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *