¨

Cyklisté budou mít cestu z Plzně pod Brdy bezpečnější

I z krajského města se dá dojet na kole až do Brd. Chce to mít trochu natrénováno, ale ten zážitek za to jistě stojí. Jednu z možných cest najdete v mapách pod označením 3, což je dálková cyklotrasa spojující Prahu, Plzeň a Domažlice s Bavorskem. Z plzeňské čtvrti Doubravka se tak i podél Klabavy, řeky s prameny v srdci Brd, dostanete do Rokycan a odsud do Hrádku, k Mirošovu, do Dobříva, Strašic, Tění, Zaječova, Komárova, Hořovic či Lochovic.

Právě úsek mezi Hrádkem a Plzní skrývá dvě pro cyklisty nepříjemná místa. S hustým provozem se slabší účastníci provozu potýkají v Kamenném Újezdu a Hrádku a dále na silnici II/605 u vjezdu do Rokycan. Zatímco prvně jmenovaný problém do značné míry vyřeší obchvat Hrádku, na nějž se bude soustřeďovat většina automobilové dopravy, dobrovolný svazek obcí Horní Berounka a město Rokycany vyřeší ten druhý stavbou komunikace pro pěší a cyklisty.

Milovníci pohybu vlastními silami jistě ocení, že cesta k vodním nádržím Klabava a Ejpovice bude zase o něco bezpečnější. Projížďka tudy totiž vážně stojí za to, stejně jako výlet na Žďár nad Rokycany, Florián nad Dobřívem nebo lovecký zámeček Tři trubky nedaleko Strašic. Právě třeba tato místa půjde bezpečněji spojit během jednou vyjížďkou

Podle webových stránek města Rokycany nová cyklotrasa značně zvýší bezpečnost cyklistů i chodců a zároveň zkvalitní silniční provoz na dotčeném úseku silnice II/605. Sedm set metrů dlouhá komunikace mezi kruhovým objezdem v Plzeňské ulici a silničním nadjezdem nad železniční tratí vyjde na 5,7 milionu korun. V této částce jsou zahrnuty i náklady na veřejné osvětlení a výstavbu středového zpomalovacího ostrůvku, tzv. brány do obce. Dobrovolný svazek obcí Horní Berounka získal na stavbu dotaci ve výší 4,3 milionu,  960 tisíc půjde z rozpočtu města Rokycany a zbytek zafinancují členské obce svazku z vlastních zdrojů. Plánek celé stavby najdete na webových stránkách města Rokycany.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *