¨

Celosvětový úklidový den proběhne i v Brdech a pod nimi

Na sobotu 15. září 2018 připadá celosvětový úklidový den. Do této očistné akce se zapojí i několik skupin v Brdech nebo pod nimi. Každá ruka přiložená k dílu se jistě bude hodit. 

Hutě pod Třemšínem uklízí Polesí Rožmitál, zdroj: Arcibiskupství pražské

Hutě pod Třemšínem uklízí Polesí Rožmitál, zdroj: Arcibiskupství pražské

Organizátoři očekávají, že ve 150 zemích po celém světě zapojí řádově miliony lidí do očisty ulic, parků, pláží nebo přírody. Ambicí těch českých je dosáhnout zapojení 5% populace. Iniciativa vznikla před deseti lety v Estonsku, odkud se rychle rozšířila téměř do celého světa. Podobné akce nazvané Ukliďme svět, ukliďme Česko se letos na jaře zúčastnilo 113 tisíc Čechů.

Všechny informace o této bohulibé události najdete na webu svetovyuklid.cz. Jeho součástí je také mapa lokalit, odkud nebo kam dobrovolníci vyráží.

S Arcibiskupstvím pražským můžete v 9 hodin vyrazit na úklid Třemšínského polesí, tedy přímo do brdských lesů.

Ve stejný čas se hned na dvou místech budou uklízet Rokycany. U městského koupaliště se sejde parta se zájmem vyčistit rokycanskou stráň, informace k místu srazu druhé skupiny organizátoři teprve dodají. V Hořovicích se dobrovolníci vydají uklízet prostor kolem vodojemu. A uklízet se bude i v obci Dubno nedaleko Příbrami.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *