¨

Brdy zasypal první sníh

Neděle 28. října je datem, kdy si celá naše republika připomíná stoleté výročí založení samostatného státu a zároveň “zimním časem” vítá příchod chladnějšího období. Příroda jako by to věděla a na stejný den přichystala ochlazení a od západu postupující srážky, které v nejvyšších polohách našich hor dopadaly na zem v pevném skupenství a bílé barvě. První sněhovou pokrývku si tak užili na Šumavě, na Ještědu i na vrcholcích Brd.

Jakmile se ráno rozednilo, webkamery Českého hydrometeorologického úřadu hlásaly do světa zprávu o zasněžených kopcích. Ani mlha na Praze tomu nezabránila. K modrému nebi a hladinám rybníků a řek rekordně dlouhého léta, červeni javorových a dubových listů v prosluněném podzimu tak příroda přidala na den výročí poslední barvu české trikolóry. Díky Správě CHKO Brdy a jejím spolupracovníkům, kteří se i v psím počasí vydali do nitra Brd, máme možnost nahlédnout na pocukrované brdské vrcholky i my línější. Děkujeme.

Pokud ale příchod Morany nepřijímáte s nadšením, meteorologové vám přináší dobré zprávy. Dnešní sněžení bylo první vlaštovkou, která v tomto případě zimu nedělá. Hned v prvních dnech blížícího se pracovního týdne se opět oteplí a možná se i pod Brdy dočkáme sluníčka a teplot atakujících dvacet stupňů Celsia. Vítěz tohoto souboje ročních období je však dopředu znám.

zdroj fotografií: Facebook/Správa CHKO Brdy

První sníh v Brdech, foto: Správa CHKO Brdy

První sníh v Brdech, Praha foto: Správa CHKO Brdy

První sníh v Brdech, foto: Správa CHKO Brdy

První sníh v Brdech, foto: Správa CHKO Brdy

První sníh v Brdech - pod Třemšínem, foto: Správa CHKO Brdy

První sníh v Brdech – pod Třemšínem, foto: Správa CHKO Brdy

První sníh v Brdech, foto: Správa CHKO Brdy

První sníh v Brdech, Carvánka na Toku, foto: Správa CHKO Brdy

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *