¨

Brdy nezavírají!

Ze všech stran se mračí koronavirus a nařízení Bezpečnostní rady státu nám zasáhlo i do volného času. Ruší se kulturní i jiné akce, a na webu Destinační agentury Brdy proto dočasně nenajdete kalendář akcí. Tipy na výlety do Brd jsou tu ale stále. Brdy totiž nezavírají!

Má nejvyšší středočeské pohoří co nabídnout i v březnu? No to si pište! Jako do každých hor i sem se jaro nastěhuje přece jen později než do nížin. Už teď se ale v lesním podrostu místy bělají květy sněženek a bledulí. První jaterníky signalizují, že fialová brzy doplní bílou. A přidá se i žlutá. Na orseje, blatouchy a sasanky si sice ještě chvíli počkáme, jejich čas ale brzy také přijde. Brdské lesy jsou schopné nabídnout celé koberce těchto poslů jara.

Dřípatka horská

Dřípatka horská

Kromě těchto poměrně klasických jarních květů je na dvou lokalitách v Brdech možné o něco později narazit i na pravou perlu. Dřípatku horskou znají hlavně návštěvníci Šumavy. Její jemné fialové kvítky mají ale své místo i v Brdech, a tím dokazují jejich příslušnost mezi ty pravé hory.

A když vás kytky neberou? Zkuste se vyrazit kochat  výhledy do životem kypící krajiny. V Brdech si sice výhled musíte zasloužit, pak už ale vážně stojí za to. Zkuste vyrazit na Tok, Prahu, Třemšín nebo Nad Maráskem. Krásné vyhlídky pak leží i níže než v osmi stech metrech nejvyšších brdských vrchů. Třemšínsko jako na dlani nabídne například Voltušská vyhlídka. Časně jarní výlet do Brd v každém případě stojí za to.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *