¨

Brdy mají aktivní traumabody

Brdy jsou krásné a o nic víc nebezpečné než jiné podobné oblasti. V hlubokých lesích se však přece jenom může něco stát. I proto jsou už několik let na důležitých místech instalovány traumabody. Podle údajů na malých cedulkách lze případné pomoci sdělit, kde se postižený nachází. Trojice nových aktivních traumabodů pak řeší i problém se slabým telefonním signálem.

Traumabod u Dolejšího Padrťského rybníka, foto: Plzeňský kraj

Traumabod u Dolejšího Padrťského rybníka, foto: Plzeňský kraj

Stiskem červeného tlačítka je totiž možné přivolat pomoc. Aktivní traumabody, instalované pro zvýšení bezpečnosti turistů pohybujících se ve volném terénu CHKO Brdy, jsou body, které umožňují přivolání pomoci jinými prostředky než pomocí mobilních sítí GSM. Aktivní traumabod je založen čistě na datové komunikaci mezi volajícím (osoba vyžadující pomoc v terénu) a pracovištěm Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje. Stiskem tlačítka, obdobně jako u požárního hlásiče, si volající žádá o pomoc, resp. odesílá informaci s požadavkem na zásah,” vysvětluje náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner. Právě plzeňské hejtmanství pořízení, provoz i servis financuje.

Nově se tak v případě potřeby dovoláte pomoci i bez telefonního zařízení z křižovatky u hráze Dolejšího Padrťského rybníka, od Tří Trubek i z křižovatky Nad Čuralem. Aktivní traumabody jsou v provozu nepřetržitě a podle vyjádření z kraje je nad nimi také nepřetržitý dohled. Proti vandalismu i povětrnostním vlivům má přitom červené tlačítko s příslušným mechanismem chránit i samotná konstrukce. Fyzické kontroly mají probíhat každý měsíc a případná oprava proběhne do 18 hodin od zjištění závady.

Mapa aktivních traumabodů, zdroj: Plzeňský kraj

Mapa aktivních traumabodů, zdroj: Plzeňský kraj

Mohlo by se Vám také líbit...

Jeden komentář

  1. Karel Urban napsal:

    Happy End story, která začala v průběhu roku 2015, kdy byla veřejnost masírovaná o tom, jak se jí otevře neprozkoumaná a nepropustná divočena, po staletí lidské noze zapovězená, kde člověk uhyne ani nebude vědět jak. No, čas je nejlepší lékař a tak i borci z Plzně pochopili, po 3 letech fungování bývalého újezdu pro veřejnost, jaká je to blbost. Ale slib je slib, kšeft je kšeft a bylo si potřeba zachovat tvář, co kdyby se někdo zeptal na naplnění předvolebních slibů. Teď už zbývá pouze instalace šikovného figuranta, aby se tato nebetyčná blbost obhájila a snad nakonec i rozšíření zakázky pro předem domluvenou firmu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *