¨

Brdy budou patřit běžcům se psy

V sobotu 25. srpna se koná již třetí ročník Brdského krosu. Pořadatelé z víceúčelového zařízení, hotelu a útulku pro psy v Borovně připravili tři trasy pro běžce i chodce se psy, jednu dětskou trať a vycházku v okolí Borovna pro pánečky s čtyřnohými kamarády i nepánečky bez pejsků.

Brdský kros 2017

Brdský kros 2017

Pro nejmenší běžce bude v blízkosti útulku připravena krátká, přibližně půlkilometrová závodní trasa. Ti větší a zdatnější se mohou vydat na tratě v délkách 3, 12 nebo 30 kilometrů. Tu nejdelší lze pojmout nejen běžecky, ale i jako túru se psy, tedy tzv. dogtrekking. Startovat se bude z louky nad Borovnem, ale zázemí a parkování organizátoři připraví do prostor kolem útulku.

V loňském roce tento caniscrossový závod zavedl účastníky k Padrťským rybníkům, bývalému teslínskému klášteru nebo k lesní chatě Václavce. I pro letošek jsou slíbena nádherná místa v naší nejmladší chráněné krajinné oblasti. A pokud se bojíte, že ve změti cest zabloudíte, hoďte strach za hlavu. Za startovné dostanete nejen sportovní zážitek a nějaké to občerstvení, ale i mapu. Na všech rozcestích a křižovatkách bude navíc připravena pořadatelská služba. Účastí přispějete dobré věci, neboť výtěžek z akce bude věnován právě borovenskému útulku.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *