¨

Brdský cyklobus znovu vyjíždí

Stejně jako v předchozích letech i letos myslí společnost ČSAD Plzeň na cyklisty, kteří by se rádi přiblížili k Brdům. Plzeňáci mají totiž kromě dopravy po vlastní ose už skoro jen možnost vydat se vlakem do Mirošova. Brdský cyklobus jim ale i letos největší pohoří na hranici středních a západních Čech přiblíží. A nejen jim.

ilustrační foto: ČSAD autobusy Plzeň

ilustrační foto: ČSAD autobusy Plzeň

Na lince číslo 440555 na trase Plzeň – Spálené Poříčí – Míšov – Rožmitál pod Třemšínem – Příbram tak znovu můžete potkat autobus s vlekem na kola a využít jeho služeb. Přívěs bude zatím nasazován pouze o víkendech a státních svátcích. Ve všední dny své hliníkové, ocelové nebo titanové oře do Brd cyklobusem dovezete až o prázdninách. Víkendový provoz také o poznání déle vydrží. První spoj vyjel v sobotu 27. dubna a ten poslední se vydá na cestu v neděli 29. září.

Přes Brdy přitom každý víkendový či sváteční den jede hned čtyřikrát. Z Plzně vyjíždí v 7.45 ráno směrem na Příbram. Z té jede spoj v 10.30, ale ne až do Plzně. Tento končí v Míšově.  Z Míšova nazpět do Příbrami se autobus vrací ve 13.15. Z Příbrami nazpět do Plzně jede poslední brdský autokar s vlekem v 15.30.

Prázdninové měsíce znamenají možnost využít služeb cyklobusu i ve všední dny. Skříňový vlek s kapacitou až 10 kol (o víkendu 27) dostanou spoje z Rožmitálu do Plzně v 6.15, z Plzně do Rožmitálu v 7.45. Odpoledne se dostanete v 15.05 z Rožmitálu do Plzně a naopak v 17.25 z Plzně do Rožmitálu.

Za jízdní kolo se platí jednorázové jízdné ve výši 30,- Kč bez ohledu na vzdálenost. Při využití zpátečního spojení a předložení původní jízdenky platí zvýhodněná cena 20,- Kč. I letos je možné místo v autobuse předem zarezervovat nebo rovnou koupit dopředu jízdenku. Více informací se dozvíte přímo na webu ČSAD Plzeň.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *