¨

Brdský cyklobus znovu vyjíždí

Stejně jako v předchozích letech i letos myslí společnost ČSAD Plzeň na cyklisty, kteří by se rádi přiblížili k Brdům. Plzeňáci mají totiž kromě dopravy po vlastní ose už skoro jen možnost vydat se vlakem do Mirošova. Brdský cyklobus jim ale i letos největší pohoří na hranici středních a západních Čech přiblíží. A nejen jim.

ilustrační foto: ČSAD autobusy Plzeň

ilustrační foto: ČSAD autobusy Plzeň

Na lince číslo 440555 na trase Plzeň – Spálené Poříčí – Míšov – Rožmitál pod Třemšínem – Příbram tak znovu můžete potkat autobus s vlekem na kola a využít jeho služeb. Přívěs bude zatím nasazován pouze o víkendech a státních svátcích. Ve všední dny své hliníkové, ocelové nebo titanové oře do Brd cyklobusem dovezete až o prázdninách. Víkendový provoz také o poznání déle vydrží. První spoj vyjel v sobotu 27. dubna a ten poslední se vydá na cestu v neděli 29. září.

Přes Brdy přitom každý víkendový či sváteční den jede hned čtyřikrát. Z Plzně vyjíždí v 7.45 ráno směrem na Příbram. Z té jede spoj v 10.30, ale ne až do Plzně. Tento končí v Míšově.  Z Míšova nazpět do Příbrami se autobus vrací ve 13.15. Z Příbrami nazpět do Plzně jede poslední brdský autokar s vlekem v 15.30.

Prázdninové měsíce znamenají možnost využít služeb cyklobusu i ve všední dny. Skříňový vlek s kapacitou až 10 kol (o víkendu 27) dostanou spoje z Rožmitálu do Plzně v 6.15, z Plzně do Rožmitálu v 7.45. Odpoledne se dostanete v 15.05 z Rožmitálu do Plzně a naopak v 17.25 z Plzně do Rožmitálu.

Za jízdní kolo se platí jednorázové jízdné ve výši 30,- Kč bez ohledu na vzdálenost. Při využití zpátečního spojení a předložení původní jízdenky platí zvýhodněná cena 20,- Kč. I letos je možné místo v autobuse předem zarezervovat nebo rovnou koupit dopředu jízdenku. Více informací se dozvíte přímo na webu ČSAD Plzeň.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *