¨

Brdský cyklobus zahajuje sezónu

Zahájení letní turistické sezóny i letos doprovází první jízdy Brdského cyklobusu. Letos poprvé vyjede ve státní svátek 1. května 2020 a i letos bude obsluhovat na tradiční trase z Plzně do Příbrami a zpět.

Cyklobus, foto: ČSAD Plzeň

Cyklobus, foto: ČSAD Plzeň

Na běžné autobusové lince č. 440555 z Plzně do Příbrami jezdí tzv. „Brdský cyklobus“ již od letní sezóny 2008. Autobus s vlekem pro převoz jízdních kolo jede na trase Plzeň – Starý Plzenec – Spálené Poříčí – Míšov/Brdy – Rožmitál – Příbram a turisty tak přiblíží ke všem turisticky zajímavým místům v Brdech. Opět jsou zavedeny i spoje Příbram – Míšov a opačně.

Společnost ČSAD autobusy Plzeň se rozhodla přistoupit k zahájení provozu Brdského cyklobusu v původně plánovaném termínu, aby v souladu s doporučením vlády umožnila občanům podnikat cesty do přírody.

Klasický cyklobus jede každou sobotu, neděli a svátek od 1. května až do 28. září 2020 a dokáže zajistit přepravu minimálně 27 ks jízdních kol. Jízdní řád je téměř kyvadlový. Z plzeňského Centrálního autobusové nádraží v Husově ulici (CAN) vyjíždí v 7.45  a jede přes Brdy až do Příbrami. Z Příbrami spoj vyjíždí v 10.00 s konečnou zastávkou Míšov a z Míšova nazpět do Příbrami jede ve 13.15. Na zpáteční cestu z Příbrami přes Brdy nazpět do Plzně vyráží v 15.30 hodin.

Cyklobusy určitě nejsou určeny jen pro milovníkům pohybu v jedné stopě! Mohou je využít jak pěší turisté, tak běžní cestující mezi jednotlivými zastávkami autobusové linky.

Cena za přepravu osob v uvedených cyklobusech se řídí dle zvláštního ceníku za ujetý kilometr. Je však poskytována řada slev včetně slev pro děti, studenty a seniory. Z Plzně do Míšova se tak běžný cestující dostane za 48 Kč, děti do 18 let nebo osoby starší 65 let pojedou jen za 12 Kč! Cyklista si musí připočíst částku za přepravu jízdního kola. Ta se platí je jednorázově bez ohledu na přepravovanou vzdálenost a činí 30 Kč za jednosměrnou jízdenku. Pro zpáteční přepravu kola je možné využít zpáteční dovozné se slevou za cenu 20 Kč. Zpáteční dovozné se poskytuje po předložení jízdenky z opačného směru, u které neuplynulo více jak 36 hodin od jejího vydání (tedy např. od soboty 7.40 do neděle 19.40).

Rezervace (nákup jízdenky) míst pro osoby je opět možno provádět z různých nástupních míst a pohodlně také přes Internet např. z adresy www.csadplzen.cz/e-jizdenka. Jízdenku včetně místenky lze zakoupit rovněž ve všech kamenných kancelářích AMSBUS v Česku i na Slovensku. Cena místenky u tzv. elektronické jízdenky nebo u místenky z klasické prodejny je ZDARMA.

Dovozné za jízdní kolo se platí vždy pouze přímo u řidiče autobusu při nástupu, předprodej není možný. Cestující, kteří si zakoupí jízdenku v předprodeji, mají automaticky rezervováno místo pro jízdní kolo v cyklovleku. Jízdenky lze samozřejmě nadále zakoupit rovněž přímo u řidiče autobusu v nástupní zastávce.

Kompletní informace včetně jízdních řádů, ceníku a tipů na výlety naleznou zájemci na webové adrese: www.csadplzen.cz/brdy

zdroj: ČSAD Plzeň

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *