¨

Brdský cyklobus vyjíždí již 29. dubna

Jubilejním desátým rokem vyráží na lince z Plzně do Příbrami autobusy doplněné vlekem pro jízdní kola. Za uplynulých devět sezón si Brdský cyklobus získal mezi cestujícími i turisty značnou oblibu. Letos jeho provoz startuje 29. dubna. Závěrečná jízda pak bude v neděli 1. října 2017.

ilustrační foto: ČSAD autobusy Plzeň

ilustrační foto: ČSAD autobusy Plzeň

Rezervovat místa pro cestující i jízdní kola je opět možné pohodlně z různých nástupních míst a rovněž také přes Internet. Jízdenky lze samozřejmě nadále zakoupit u řidiče autobusu při nástupu.

Klasický cyklobus jede každou sobotu, neděli a svátek a zajišťuje přepravu minimálně 27 jízdních kol. Z Plzně vyjíždí v 7.45  a jede přes Spálené Poříčí a Brdy až do Příbrami. Odsud jede spoj v 10.10 s konečnou zastávkou v Míšově. Z Míšova nazpět do Příbrami jede ve 13.00. Z Příbrami jede přes Brdy nazpět do Plzně v 15.30.

Cestu Brdským cyklobusem letos zpestří uzavírka ve Vranovicích. Do konce letních prázdnin bude mezi Příbramí a Rožmitálem veden objízdnou trasou se zastávkami v Třebsku a Vysoké u Příbramě. Cestující tak mohou vystoupit i zde a navštívit například památník Antonína Dvořáka, nedaleké Rusalčino jezírko a mnoho dalších turistických zajímavostí v okolí.

Novinkou je zahájení rozšířené přepravy jízdních kol také na spojích v pracovní dny. Bicykly budou přepravovány ve skříňovém vleku s kapacitou 12 kol. Takto bude možné vyvézt jízdní kola nejen do vrcholových partií Brd ve spojích v 6.15 z Rožmitálu pod Třemšínem na Plzeň, v 7.45 z Plzně do Rožmitálu, ve 14.35 z Rožmitálu na Plzeň a v 18.30 opět zpět z Plzně do Rožmitálu pod Třemšínem.

zdroj: ČSAD autobusy Plzeň a.s.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *