¨

Brdská míle na Třemošnou povede i letos

Znáte Zlatý nuget Bečánova? Tento zvláštní název nese tradiční závod, který letos startuje druhou únorovou sobotu na louce u Obecnice nedaleko Příbrami.

Zlatý nuget Bečánova, zdroj: Facebook

Zlatý nuget Bečánova, zdroj: Facebook

Na start se dvě hodiny po poledni postaví tříčlenné týmy tvořící psí spřežení, ovšem tedy bez psů. Těžké sáňky potáhnou pouze lidské síly a nebude to jen tak. Všechny čeká jedna celá brdská míle. Pro neznalé místních délkových jednotek jde o přibližně 7 kilometrů. Po rovině přitom povede jen zanedbatelná část.

Pokud uvažujete o přihlášce, netrénujte pouze dolní končetiny. Jejich výkon je zásadní, v závěru trasy však jednotlivé posádky využijí i povinné závaží, kterým vedle zmiňovaných sáněk je také pila, sekyra a polínko. Správně tušíte, že velké finále závodu spočívá v rozřezání polínka a jeho naštípání tak, aby prošlo brdskou mírou.

Zlatý nuget Bečánova je unikátní sportovní klání, ale především skvělá zábava. To vyplývá už z rozdělení posádek do kategorií chrti a exoti. Znalci (nejen) cyklistické hantýrky vědí, že ti první jedou na výkon. Úkolem exotů je pak vypadat exoticky. K tomu jim dopomůžou všelijaké převleky a masky, na nichž dlouhé měsíce pracovali. Ten správný požitek z akce pak mají nejen sportovci a diváci, ale i náhodní kolemjdoucí. Potkat na procházce třeba Marfušu s Nastěnkou a Ivánkem, vodníka, Harryho Pottera, lovce mamutů a další roztodivné postavy, to se vám může poštěstit jen 9. února odpoledne v okolí Obecnice.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *