¨

Běžkařské skiareály v Těškově i ve Strašicích v plném provozu

Pro brdské běžkaře máme výborné zprávy. Brdy jsou zasypané sněhem a místo tradičního bicyklu se na všechny běžné trasy dostanete snáze s prkýnky na nohou. Milovníky upravených tras můžeme navíc pozvat do Těškova a do Strašic.

Aktuální záběr z webkamery penzionu Výhledy na Brdy

Aktuální záběr z webkamery penzionu Výhledy na Brdy

V Těškově na Vás čeká pravidelně upravovaný přibližně patnáctikilometrový okruh do Mýta a Holoubkova. Ten byl naposledy protažen v sobotu 23. ledna po vydatném sněžení a dnes (neděle 24. ledna) jsou tu naprosto ideální podmínky. Je vhodný pro klasiky i bruslaře. Nastoupit na něj můžete například u těškovského hřbitova.

Ve Strašicích je připravena taktéž patnáctikilometrová trať s nástupním místem u bývalých kasáren. Odsud se můžete po kraji lesa i CHKO Brdy dostat do Tění nebo ještě dále k Novému rybníku směrem na Zaječov. Trať je vhodná také pro klasiku i bruslení.

Předpověď počasí pro následující dny už ale tak úplně pozitivní není. Aktuální informace o stavu obou tras tak naleznete na nástěnce cyklistického klubu Sparty Praha zde. Aktuální obrázek z webkamery těškovského penzionu Výhledy na Brdy navíc nabízíme výše nebo pod odkazem “webkamery” nahoře v liště.

Běžkařům v Brdech dříve sloužily webové stránky Brdská stopa, které jsou dnes součástí Brdských listů zde. Původní verzi ale pan Gůgl je naštěstí zakonzervoval a pro inspiraci, kam se vydat na běžkách, si můžete zabrouzdat také zde.

Přejeme příjemné sportovní zážitky!

Mohlo by se Vám také líbit...

2 komentáře

  1. Roman Mádle napsal:

    Webové stránky Brdská stopa existují stále, ovšem na nové adrese: http://www.brdskelisty.cz/brdska-stopa.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *