¨

Baník Příbram zve podruhé za Fabiánem do Brd

V loňském roce se konal první ročník turistického pochodu za Fabiánem do Brd. Odbor KČT Baníku Příbram letošním pokračováním zakládá na zajímavou tradici. Letošní akci navíc opepří fakt, že jde o součást oslav výročí 130 let organizované turistiky v Příbrami.

Za Fabiánem do Brd, zdroj: Město Příbram

Za Fabiánem do Brd, zdroj: Město Příbram

Konec astronomického léta, konkrétně 21. září je dnem, kdy se z Příbrami za brdským duchem turisté vydají po cestách, kterými chodíval Jan Čáka. Organizátoři pro ně připravili hned čtveřici tras, které je z různých startovních míst provedou těmi nejzajímavějšími částmi středočeské oblasti Brd. Mezi nimi se jako perla skví nejvyšší vrchol středních Čech – hora Tok. A nic na tom nemění ani fakt, že vřesoviště na jeho svazích už přišla o nádhernou růžovofialovou barvu.

Pochod za Fabiánem do Brd je vhodný pro všechny turisty bez omezení věkem či kondicí. Pro ty méně zdatné jsou připraveny vycházky o délkách 6 nebo 13 kilometrů, ti náročnější si vyberou devatenáctikilometrovou. Na opravdové fajnšmekry organizátoři mysleli, když dávali dohromady tu nejdelší. Měří úctyhodných 23 kilometrů a její zdolání slibuje velkou porci zážitků. Ať už si však vyberete kteroukoli, určitě se bude hodit houbařský košík a nožík. Brdské lesy totiž v této době překypují mykologickou nadílkou. To zní jako nápad na fajn den, ne?

Mohlo by se Vám také líbit...

Jeden komentář

  1. Karel Urban napsal:

    Byla to vydařená akce, odpovídající logistické zabezpečení, každý si mohl vybrat trasu dle svých možností, počasí také vyšlo, pěkná účast a pivko po zdolání trasy přišlo vhod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *