¨

Bahna nabídnou i letos pořádně nabitý program

Ani letos nebudou milovníci vojenské techniky ochuzeni o jednu z největších přehlídek svého druhu u nás. Den pozemního vojska – Bahna 2018 se v tomto roce koná 23. června a i letos jej bude hostit bývalý výcvikový areál Bahna nedaleko Dobříva a Strašic.

Den pozemního vojska - Bahna 2018, zdroj: BAHNA (facebook)

Den pozemního vojska – Bahna 2018, zdroj: BAHNA (facebook)

Program na tankodromu začne už v 9 hodin dopoledne. Odstartuje jej promenádní koncert vojenské hudby, na nějž o hodinu později naváže oficiální zahájení akce s průletem vzdušných sil, seskokem parašutistů a salvou z houfnic. Během dopoledne návštěvníci uvidí také defilé naší současné armády i zahraničních ozbrojených sil a dojde také na techniku historickou. Těsně před polednem je na programu připomínka stoletého výročí založení Československé republiky.

Po dvanácté přesunou organizátoři čas o dvacet let kupředu, k mobilizaci 1938. Přihlížející se mohou těšit na ukázky Vojenské policie, Hasičského záchranného sboru, 14. pluku logistické podpory i 13. dělostřeleckého pluku. Závěr akce po čtvrté odpoledne pak obstará taktéž připomínka významného “osmičkového” data, tentokrát srpna 1968. Celý program naleznete na oficiálním webu bahna.eu .

Zde se dozvíte také, jak se k samotnému areálu dostanete. Přijedete-li na okraj Brd autem, můžete zaparkovat na parkovišti nad Dobřívem (49°43’13.684″N, 13°41’59.549″E). Plechového miláčka bude možné nechat také v areálu bývalých kasáren ve Strašicích. Odsud můžete do brdských lesů vyrazit pěšky (2, resp. 4 km) nebo využijete kyvadlovou autobusovou dopravu, kterou organizátoři i letos zajišťují. Při příjezdu se ale vyhněte silnici II/117 od Mirošova, která je v Dobřívě až do konce prázdnin uzavřená. Pohodlnější by tak mohly být speciální autobusové linky, které jsou díky spolupráci s ČSAD taktéž připraveny. Přímo na Bahna vás autobus zaveze z Plzně, Rokycan či Dobříva, resp. druhá linka z Radnic, Skomelna, Lhoty pod Radčem, Těškova, Holoubkova, Mýta či Strašic. Jízdní řády taktéž najdete na webu bahna.eu.

Jeden komentář

  1. Ed Rygar napsal:

    Alespoň motorkářům jste mohli umožnit parkování poblíž aktivní zóny,protože v motorkářské výstroji projít 3-4 km není nic záviděníhodného.A spoleh na kyvadlovou dopravu s neodhadnutelným čekáním totéž.Je mi 81 let a rád bych se na Bahna se svojí čtyřválcovou Yamahou podíval,ale za stávajících podmínek na to raději zapomenu. Rygar

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *